کرونا عامل افزایش 900 برابری نفرت پراکنی آنلاین علیه مردم چین

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، شیوع ویروس کرونا سبب شده نفرت پراکنی علیه چین و مردم این کشور در توئیتر 900 بار بیشتر گردد.

کرونا عامل افزایش 900 برابری نفرت پراکنی آنلاین علیه مردم چین

تحقیقات شرکتی که در حوزه رصد و اندازه گیری میزان مسمومیت فضای آنلاین فعال است، نشان داده استفاده از هشتگ هایی مانند ویروس چینی میان کاربران توئیتر بسیار رواج یافته است.

در این پژوهش از دسامبر 2019 میلادی میلیون ها وب سایت، شبکه اجتماعی، چت روم های مخصوص نوجوانان و سایت های بازی را در کنار عکس ها، ویدئوها و کلیپ های صوتی آنالیز و تحلیل شدند تا میزان گسترش نفرت پراکنی، قلدری سایبری و در کل مسمومیت فضای آنلاین را سنجیده گردد.

شیوع ویروس کرونا در دسامبر 2019 میلادی از ایالت ووهان چین شروع و به سرعت در سراسر دنیا منتشر شد. طی ماه گذشته بسیاری از کشورها مجبور شدند شهروندان خود را قرنطینه نمایند و همین امر میلیون ها نفر را خانه نشین نموده است.

درهمین راستا مردم مدت زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن های ارتباطی، چت روم ها و سرویس های بازی آنلاین می گذرانند. چالش نیز در همین پلتفرم ها دیده می گردد. به طوری که نفرت پراکنی و قلدری سایبری در آنها اوج گرفته است.

در حال حاضر بخش اعظم نفرت پراکنی به چین، جمعیت این کشور و افراد با ملیتی از کشورهای آسیایی معطوف شده است. کاربران توئیتر در بسیاری از توییت های سمی، به روشنی مردم آسیا را متهم می نمایند که حامل ویروس هستند و به طور کل مردم این قاره را عامل شیوع ویروس می دانند.

در این پژوهش از هوش مصنوعی برای ردیابی محتوای مضر در شبکه های اجتماعی استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 138

به "کرونا عامل افزایش 900 برابری نفرت پراکنی آنلاین علیه مردم چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا عامل افزایش 900 برابری نفرت پراکنی آنلاین علیه مردم چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید