می خواهم مثل وودی آلن فیلم بسازم

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، کارگردان فیلم ایتالیا ایتالیا گفت: شخصاً هیچ وقت علاقه ای به ساخت فیلم های کمدی بزن و بکوب مرسوم این روزهای سینما را ندارم. در کل اصلاً علاقه ای هم به سینمای کمدی ندارم.

می خواهم مثل وودی آلن فیلم بسازم

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، کاوه صباغ زاده کارگردان جوان سینما که سال گذشته با فیلم ایتالیا ایتالیا به عنوان کارگردان کار اولی در جشنواره فیلم فجر حاضر بود در گفت وگو با میزان درباره ساخت دومین فیلم خود گفت: نگارش فیلمنامه دومین اثر سینمایی ام را در دست دارم اما تا زمان اکران فیلم ایتالیا ایتالیا ترجیح می دهم ساخت فیلم دومم را آغاز نکنم.

وی به همین دلیل اضافه نمود: اکران ایتالیا ایتالیا من را با سلیقه مخاطب و درصد رضایتش از این اثر روبرو می نماید و در ادامه می توانم با تجربه اکران این فیلم، اثر دوم خود را کلید بزنم. به همین دلیل کمی با صبر و حوصله پیش می روم و برای فراوری این اثر و رساندن به جشنواره فیلم فجر عجله ای ندارم. ترجیح من بر این است که فیلمی خوب بسازم تا اینکه صرفاً در جشنواره فیلم داشته باشم.

این کارگردان جوان در خصوص تغییر زمان اکران فیلم ایتالیا ایتالیا تاکید نمود: با توجه به افت کف فروش یکی از فیلم ها قرار بر این شد که ایتالیا ایتالیا کمی زودتر اکران گردد اما با خبر شدیم که بنا بر تصمیم جلسه شورای صنفی مبنی بر عدم اکران فیلم های کمدی و شاد و فانتزی این فیلم در ماه محرم اکران نمی گردد. البته من به طور قطع از این تصمیم استقبال می کنم زیرا نمی خواهم اکران اولین فیلمم با حاشیه صورت پذیرد.

وی در خصوص دیده نشدن فیلم در بیشتر جشنواره ها و جشن های سینمایی اضافه نمود: هر جشن و یا جشنواره ای سلیقه خاص داوران آن مراسم را می طلبد و من به شخصه از دیده نشدن فیلمم در اینگونه مراسم استقبال می کنم چون وقتی یک کارگردان فیلم اولی در جشنواره ها جایزه می گیرد فشارهای روی وی برای ساخت فیلم بعدی بسیار زیاد خواهد شد.

این کارگردان فیلم اولی نظر خود در خصوص سینمای کمدی روز ایران را اینگونه بیان نمود: شخصاً هیچ وقت علاقه ای به ساخت این نوع از کمدی بزن و بکوب ندارم. در کل اصلاً علاقه ای هم به سینمای کمدی ندارم. به عنوان مثال فیلم ایتالیا ایتالیا به هیچ عنوان کمدی نیست و شاید بتوان آن را فیلمی شاد و مفرح دانست که تماشاگر از دیدن آن لذت می برد.

صباغ زاده با اشاره به آثار سینمایی وودی آلن اعلام نمود: کمدی مورد علاقه من بیشتر کمدی مورد نظر وودی آلن است. نوعی از کمدی که سرگرم کننده بوده و شما بعد از دیدن آن فیلم با حال خوبی از سینما خارج می شوید. در این نوع از کمدی اصراری بر خنداندن شما در این نوع از آثار وجود ندارد و من هم دوست دارم فیلم هایم را در همین سبک و سیاق بسازم و چنین کمدی هایی را می پسندم.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 40

به "می خواهم مثل وودی آلن فیلم بسازم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می خواهم مثل وودی آلن فیلم بسازم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید