موافقت با صدور محدود ویزای توریستی ایران به بهانه اکسپو دبی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، موافقت با صدور محدود ویزای توریستی ایران به بهانه اکسپو دبی صورت پذیرفت.

موافقت با صدور محدود ویزای توریستی ایران به بهانه اکسپو دبی

صدور ویزای ایران از فروردین 99 برای گردشگران خارجی متوقف شده است. معاون گردشگری گفته بود با توافق اولیه کمیته های ستاد ملی کرونا، صدور این ویزا برای گردشگران خارجی از نیمه تیر 1400 از سر گرفته می گردد، اما با شروع موج پنجم کرونا در ایران، اجرای این تصمیم متوقف شد. فعالان گردشگری بارها از ستاد ملی کرونا درخواست نموده بودند محدودیت صدور ویزای ایران را بردارد. درحال حاضر، اتباع خارجی با ویزای درمان، کار و تحصیل می توانند به ایران سفر نمایند.

اینک ولی تیموری در وبیناری با مدیران گردشگری استان هرمزگان و منطقه ها آزاد کیش و قشم اطلاع داد که با هدف بهره مندی بیشتر از فرصت شش ماهه برگزاری اکسپو 2021 دبی و در راستای حمایت از فعالان صنعت گردشگری کشور، صدور ویزای ایران برای سفر و ورود بازدیدنمایندگان این رویداد جهانی به کشورمان تایید شد. اکسپو دبی قرار است از تاریخ 9 مهر 1400 تا فروردین 1401 برگزار گردد.

در این وبینار که با هدف هماهنگی و برنامه ریزی نهایی به منظور بهره مندی ایران از رویداد عظیم و جهانی اکسپو دبی برگزار گردید، معاون گردشگری اظهار کرد: رویداد بین المللی اکسپو با حضور بیش از 198 کشور و پیش بینی 25 میلیون نفر بازدیدنماینده، فرصتی ویژه برای معرفی ظرفیت های متعدد کشور در زمینه های مختلف و بعلاوه بستری مهم در راستای جذب گردشگران به علت حضور جمع کثیری از غرفه داران و بازدیدنمایندگان در ایام برگزاری اکسپو بشمار می آید.

تیموری گفت: با توجه به این ظرفیت و مسدود بودن مرزها، موضوع صدور ویزا تسهیل شده از سوی وزارت گردشگری به ستاد ملی اکسپو و وزارت امور خارجه پیشنهاد شد تا بر مبنای این توافق و با توجه به فاصله زمانی اندک محل نمایشگاه با ایران و در راستای حمایت و انتفاع بخش خصوصی و فعالان گردشگری، گردشگران خارجی بتوانند در بازه زمانی شش ماهه برگزاری این رویداد، امکان سفر و ورود به منطقه ها آزاد کشور را داشته باشند.

او اضافه کرد: پس از تایید این پیشنهاد، موضوع تهیه دستورالعمل اجرایی صدور ویزا تسهیل شده برای ورود گردشگران خارجی به صورت محدود و تحت ضوابط در دستور کار مشترک وزارت گردشگری، امور خارجه و دستگاه های نظارتی و اجرایی نهاده شد تا پس از گذر این مرحله و تدوین دستورالعمل مربوطه این مهم مهیا گردد.

تیموری اظهار کرد: هر یک از منطقه ها آزاد می توانند با اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی های مربوطه منطبق با شرایط حاکم و رعایت پروتکل های بهداشتی امکان برگزاری تورهای گردشگری و فرصت بازدید از جاذبه های گردشگری منطقه مورد نظر و سایر استانها را فراهم آورند.

در این نشست مقرر شد به موازات فعالیت کمیته گردشگری ستاد ملی اکسپو دبی در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، دبیرخانه مشترکی در جزایر کیش و قشم برای تسهیل فعالیتهای گردشگری و یاری به استقرار فعالان گردشگری در غرفه جمهوری اسلامی ایران ایجاد گردد تا ضمن برپایی نمایشگاهی از جاذبه های گردشگری مشابه غرفه ایران در اکسپو، به صورت پایلوت هم زیرساخت های میزبانی از بازدیدنمایندگان و گردشگران این رویداد مهم را فراهم آورده و هماهنگی لازم برای جذب گام به گام بازدیدنمایندگان و هیأت های شرکت نماینده در اکسپو برای بازدید از منطقه ها آزاد و از آنجا به سایر منطقه ها کشور محقق گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1003

به "موافقت با صدور محدود ویزای توریستی ایران به بهانه اکسپو دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت با صدور محدود ویزای توریستی ایران به بهانه اکسپو دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید