مواجهه اکثریت مسلمانان آمریکا با اسلام هراسی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، تحقیقات یک دانشگاه معتبر آمریکایی نشان می دهد، از هر سه مسلمان ساکن آمریکا، دو نفر از آن ها با اسلام هراسی روبرو شده اند.

مواجهه اکثریت مسلمانان آمریکا با اسلام هراسی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتایج یک تحقیق نو در آمریکا نشان می دهد بیش از نیمی از مسلمانان در این کشور دستکم یک بار در زندگی خود، با اسلام هراسی روبرو می شوند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، تحقیقات دانشگاه برکلی استان کالیفرنیا حاکی از این است که 67.5 درصد از مسلمانان در آمریکا روبرو با اسلام هراسی را گزارش نموده نموده اند.

بر اساس این تحقیقات، 76.7 درصد از زنان مسلمان آمریکا و 58.6 درصد از مردان مسلمان آمریکا دستکم یک بار با این مسئله روبرو شده اند.

علاوه بر این، 93.7 درصد از مسلمانان آمریکا گفته اند، اقدامات ناشی از اسلام هراسی علیه آن ها، بر سلامت روحی و روانی آن ها تأثیر منفی داشته است.

از بین مسلمانان آمریکایی که در این تحقیق مورد آنالیز قرار گرفته اند، 33 درصد گفته اند برای ابراز عقاید دینی خود آزادی نداشته و گاهی مجبور شده اند هویت مذهبی خود را مخفی نگه دارند.

حدود 45 درصد از مسلمانان آمریکا که از بیم روبروه با اسلام هراسی و بازخورد منفی جامعه هویت دینی خود را آشکار نمی نمایند، بین 18 تا 29 سال سن دارند.

در گزارشی منتشر شده از این تحقیق آمده است: این آنالیز دو دهه بعد از حملات یازده سپتامبر اتفاق افتاده است که به افزایش جرایم ناشی از نفرت، اتخاذ سیاست هایی علیه مسلمانان از سوی دولت منجر شد و بینشی درخصوص این تجربیات، واقعیت زندگی و تأثیرات روان شناختی اسلام هراسی بر میلیون ها فرد ساکن آمریکا را فراهم می نماید.

1123 آمریکایی مسلمان این تحقیق مشارکت داشته اند که تقریباً نیمی از آنان را مردان و نیمی دیگر را زنان تشکیل داده اند. شرکت نمایندگان در این تحقیق، در آمریکا کار و/یا زندگی می نمایند و بعضی دارای شهروندی آمریکا و بعضی دیگر فاقد آن بوده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1060

به "مواجهه اکثریت مسلمانان آمریکا با اسلام هراسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواجهه اکثریت مسلمانان آمریکا با اسلام هراسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید