حضور محققان 5 کشور جهان در یک سمینار ملی درباره کاربرد آمار فضایی در مخاطرات

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، چهارمین سمینار آمار فضایی به میزبانی پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله امروز شروع به کار کرد و علی رغم برگزاری به صورت ملی، 5 سخنران خارجی در آن حضور دارند.

حضور محققان 5 کشور جهان در یک سمینار ملی درباره کاربرد آمار فضایی در مخاطرات

دکتر مرتضی بسطامی، دبیر چهارمین سمینار آمار فضایی و کاربردهای آن در آیین افتتاحیه این سمینار، برنامه ریزی برای برگزاری این سمینار را از آذرماه سال گذشته دانست و گفت: برای این منظور نامه ای به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی سراسر کشور ارسال کردیم و از آنها درخواست کردیم آمادگی خود را برای مشارکت در برگزاری این سمینار اعلام نمایند.

وی اظهار کرد: 17 مرکز و دانشگاه آمادگی خود را اعلام کردند.

بسطامی، محورهای این سمینار را آنالیز کاربردهای آمار فضایی در بخش های مختلف دانست و اظهار کرد: بر این اساس کاربرد آمار فضا در علوم مهندسی زلزله، زمین آمار، کاربرد آمار فضایی در معدن، علوم فضایی، کاربرد علوم آمار فضایی در علوم جوی، محیط زیست، پایش منابع آبی، حوادث و سوانح طبیعی و انسان ساز و مدیریت ریسک، برنامه ریزی شهری و زیر ساخت ها و حمل و نقل شهری، بهداشت و علوم پزشکی، نفت و گاز و اقتصاد و بیمه از جمله محورهای این سمینار به شمار می رود.

دبیر چهارمین سمینار آمار فضایی و کاربردهای آن با بیان اینکه در این رویداد 60 مقاله ارسال شده است، خاطر نشان کرد: از این تعداد 51 مقاله پذیرفته شد که 36 مقاله به صورت شفاهی در طی دو روز برگزاری این سمینار (5 و 6 آبان) ارائه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم آنکه این سمینار ملی بوده، ولی شاهد مشارکت محققانی از خارج از کشور بودیم، به گونه ای که پنج سخنران کلیدی این سمینار از 5 کشور امریکا، استرالیا، انگلیس، اسپانیا و کانادا هستند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1104

به "حضور محققان 5 کشور جهان در یک سمینار ملی درباره کاربرد آمار فضایی در مخاطرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور محققان 5 کشور جهان در یک سمینار ملی درباره کاربرد آمار فضایی در مخاطرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید