معدوم سازی یک هزار و 500 عدد قلیان در مشهد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، رئیس مرکز بهداشت شماره یک مشهد از معدوم سازی یک هزار و 500 عدد قلیان همزمان با هفته بدون دخانیات و در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

معدوم سازی یک هزار و 500 عدد قلیان در مشهد

به گزارش گروه استان های خبرگزاری دنیای با نشاط مدرسه از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، یک هزار و 500 عدد قلیان جمع آوری شده در مشهد همزمان با هفته بدون دخانیات معدوم شد.

رئیس مرکز بهداشت شماره یک مشهد در حاشیه این مراسم اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا، قلیان به عنوان وسیله مشترک نقش مهمی در انتقال این بیماری دارد و طبق دستور دادستان کل کشور، عرضه قلیان در مراکز کشور ممنوع است و به طور قطع بعد از کنترل کرونا نیز اجازه عرضه قلیان در اماکن عمومی داده نخواهد شد.

ناصر امینی اظهار داشت: آموزش و آگاه سازی مردم از عوارض و صدمات دخانیات و نقش آنها در ایجاد سرطان های ریه، مری، بیماری های مزمن تنفسی و مبارزه با عرضه دخانیات و قلیان از فعالیت ها و اقدامات اجرا شده در این زمینه به شمار می رود.

صدور 10 حکم برای جمع آوری قلیان در مشهد

وی متذکر شد: از بهمن سال گذشته تا امروز به دنبال گشت مشترک با اداره اماکن نیروی انتظامی 10 حکم از سوی دادستان برای جمع آوری قلیان در مناطق زیرپوشش مرکز بهداشت شماره یک مشهد صادر و به این ترتیب یک هزار و 500 عدد قلیان جمع آوری شده است.

معاون دادستان و سرپرست ناحیه 6 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد نیز در بیان نمود: سلامت جامعه یکی از مسائل مهم و دغدغه اصلی دستگاه قضاست و این نهاد به عنوان مدعی العموم و حافظ حقوق مردم اجازه نمی دهد اشخاصی به بهانه کسب درآمد یا هر بهانه دیگری سلامت جامعه را به خطر اندازند.

اسماعیل رحمانی تأکید کرد: مبارزه با دخانیات بحث سلیقه ای یا شخصی نیست و طبق قانون عرضه و استعمال دخانیات جرم است و این قانون مختص کشور ما نیز نیست و دولت در سال 1384 به این کنوانسیون ملحق شده و همراه با کل دنیا عزم خود را برای مبارزه با دخانیات نشان داده است.

4078/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 307

به "معدوم سازی یک هزار و 500 عدد قلیان در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معدوم سازی یک هزار و 500 عدد قلیان در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید