مخالفت دادگاه ترکیه با ضمیمه گزارش آمریکا به پرونده خاشقجی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، نهادهای اطلاعاتی آمریکا: ما ارزیابی می کنیم که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان عملیاتی در شهر استانبول ترکیه برای دستگیر کردن یا کشتن خاشقجی را تایید نموده است.

مخالفت دادگاه ترکیه با ضمیمه گزارش آمریکا به پرونده خاشقجی

بهترین تجربه سفر را با قیمت های تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

خدیجه جنگیز نامزد جمال خاشقجی گفت، دادگاه شهر استانبول ترکیه در نشست اخیر خود با اضافه کردن اطلاعات یک گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا به پرونده قتل این خبرنگار عربستانی مخالفت نموده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سی.ان.ان، خدیجه جنگیز محقق ترکیه ای و نامزد جمال خاشقجی در حسابش در توئیتر نوشت: من امیدوارم و دعا می کنم که عدالت اجرا گردد. جدیدترین اخبار از استانبول به این صورت است که دادرسی تمام شده و قاضی مجددا با اضافه کردن اطلاعات مربوط به گزارش اطلاعاتی آمریکا مخالفت کرد.

جنگیز بعلاوه در توئیتی قبل از این جلسه گفت که قتل خاشقجی جنایت علیه بشریت است و این جنایت را نمیتوان فراموش کرد یا بخشید. من هر چه در توانم باشد و قادر به انجامش باشم انجام خواهم داد تا اطمینان حاصل کنم عدالت در این پرونده اجرا می گردد.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارشی که از سوی دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ماه فوریه گذشته منتشر شد گفتند: ما ارزیابی می کنیم که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان عملیاتی در شهر استانبول ترکیه برای دستگیر کردن یا کشتن خاشقجی را تایید نموده است. این گزارش حاوی اسامی 21 فرد دیگر بوده که سه تای آنها بعدا حذف شدند.

بعد از این رخداد خدیجه جنگیز درخواستی را نزد دادگاه ثبت کرد تا این گزارش اطلاعاتی آمریکا را در لیست اسناد و مدارک پرونده قتل جمال خاشقجی بگنجاند اما قاضی در نشست دادگاه در مارس گذشته از گنجاندن این گزارش خودداری نموده و در توجیه این تصمیمش گفت که این گزارش هیچ چیز به محاکمه اضافه نخواهد کرد و او بعلاوه در نشست روز پنجشنبه هم مجددا با درخواست گنجاندن این گزارش مخالفت کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 993

به "مخالفت دادگاه ترکیه با ضمیمه گزارش آمریکا به پرونده خاشقجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت دادگاه ترکیه با ضمیمه گزارش آمریکا به پرونده خاشقجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید