محمدیان: هدف ما تحقق مطالبات و انتظارات جامعه فوتبال بانوان است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، کاندیدای نایب رئیسی بانوان فدراسیون فوتبال، استقلال و احیای هویت فوتبال بانوان را از اصلی ترین اهداف برنامه های کاری خودش دانست.

محمدیان: هدف ما تحقق مطالبات و انتظارات جامعه فوتبال بانوان است

لیلا محمدیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد برنامه هایش برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به شناخت و تجاربی که در حوزه ورزش بانوان چه در بخش همگانی و چه در بخش های قهرمانی و حرفه ای در رشته های والیبال و جودو داشته ام و بر اساس پیشنهاد آقای آجورلو ابتدا یک احتیاجسنجی جامع در این خصوص انجام دادیم که چه موضوعاتی اولویت اصلی فوتبال بانوان است. به همین دلیل با چهره های تاثیرگذار فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی بانوان گفت و گو کردیم و جلساتی داشتیم.

نایب رئیس پیشنهادی آجورلو گفت: خواسته بانوان در فوتبال این است که مورد توجه و حمایت قرار بگیرند. مطالبات و انتظارات این عزیزان کاملا منطقی و متعارف است که باید محقق گردد. هدف و برنامه اول ما ارتقای صندلی بانوان در فدراسیون فوتبال است. اینکه خود بانوان در مورد سرنوشت فوتبال بانوان ، تیم های ملی و موضوعات مرتبط تصمیم گیرنده باشند، چرا که بر این حوزه اشراف دارند. نمی گردد در تصمیم سازی ها و انتخاب ها نسبت به نظرات و دیدگاه های مربیان و کارشناسان فوتبال و فوتسال بانوان بی توجه باشیم و بدون اطلاع و نظر آنها سرنوشت فوتبال بانوان رقم بخورد.

محمدیان که سابقه فعالیت در فدراسیون های والیبال، جودو، سازمان ورزش شهرداری تهران و ورزش همگانی را نیز دارد توضیح داد: بانوان فوتبال ما توانایی رسیدن به بالاترین سکوهای آسیایی را دارند و شایسته است موفقیت های این عزیزان به خوبی دیده گردد. من 8 سال مسئول حوزه ورزش بانوان در شهرداری تهران بوده و با توجه به زمانی که به همراه آقای آجورلو در این بخش فعالیت نموده ام به خوبی می دانم ایشان چه نگاه مثبت و عمیقی به ورزش بانوان دارند و بر این عقیده هستند که از نظر امکانات نباید هیچ تبعیض و تفاوتی قائل باشیم. بعضی از بانوان حاضر در مجمع هم سابقه همکاری با آقای آجورلو در ورزش بانوان شهرداری را داشته اند و رویکرد ایشان را به خوبی می شناسند و بر همین اساس می دانند با این نگاه مثبت می تواند چشم انداز و افق روشنی در پیش باشد. در برنامه ارائه شده بخش مجزای بانوان در نظر نگرفته ایم چرا که در همه بخش های برنامه به نام آقایان و بانوان در کنار هم اشاره شده به این معنی که بانوان را در یک بخش کوچک و مجزا نمی بینیم بلکه دقیقا مثل آقایان در تمامی بخش های برنامه جامع و فراگیر فدراسیون فوتبال دیده می شوند.

کاندیدای نایب رئیسی بانوان فدراسیون فوتبال گفت: محور برنامه های ما در حوزه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی بانوان فراهم ساختن امکانات مورد احتیاج برای این عزیزان است که از اولویت های اصلی به شمار می رود. وقتی تیم ملی فوتسال بانوان ما قهرمان آسیا می گردد در گام بعدی باعث افتخار است که به عنوان نماینده کشور در مسابقات بین المللی دیگر هم حاضر گردد. تیم ملی فوتبال بانوان ما هم باید به رنکینگ بازگردد و به مسابقات مراحل بعد در رقابت های آسیایی صعود کند. گام بعدی اعتماد به بانوان در اداره موضوعات مرتبط با خود و عدم مداخله آقایان در این بخش است به این معنی که کمیته های فنی تخصصی بانوان در مورد تیم های ملی این بخش تصمیم گیری نمایند و اشراف کامل به شرایط بانوان داشته باشند. مسئله بعدی ضرورت حضور نمایندگان بانوان در تمامی کمیته ها ازجمله ارکان قضایی فدراسیون فوتبال است که موضوع ضروری و بسیار مهمی است. ضروری است در کمیته های انضباطی اخلاق و استیناف نمایندگان بانوان هم حاضر و تاثیرگذار باشند. تردید ندارم در صورت موفقیت آقای آجورلو تحولی در فوتبال بانوان اتفاق خواهد افتاد و بسیاری از مسائل این حوزه حل می گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 766

به "محمدیان: هدف ما تحقق مطالبات و انتظارات جامعه فوتبال بانوان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدیان: هدف ما تحقق مطالبات و انتظارات جامعه فوتبال بانوان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید