مبارزه زنان ایرانی در قفس آزاد می گردد؟

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، مرداد سال 1396 وزارت ورزش و جوانان گفت فعالیت رشته MMA در ایران ممنوع است. این اتفاق در واکنش به فیلمی بود که در فضای مجازی منتشر شد و در آن یک دختر نوجوان ایرانی در قفس مقابل حریف ارمنستانی خود به شدت کتک می خورد، بدون اینکه از خودش دفاعی بکند. بعدا معین شد دختر نوجوان با همراهی پدر خود در این مسابقات حاضر شده و به هیچ وجه MMA کار نیست و تنها مدتی کاراته کار نموده است!

مبارزه زنان ایرانی در قفس آزاد می گردد؟

حالا با گذشت حدود 4 سال از آن تصمیم شتابزده، وزارت ورزش به رشته MMA که بسیار در ایران پرطرفدار است مجوز فعالیت داده است. قرار است این رشته زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی فعالیت کند. رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی در مورد فعالیت بانوان هم خاطرنشان کرد برای زنان علاقه مند به این رشته هم برنامه دارد.

البته این رشته در تمام این مدت فعالیت زیرزمینی داشته و حتی سازمان های ایرانی مسابقاتی را در داخل کشور برگزار می کردند و عملا تصمیم وزارت ورزش بی اثر بود. علاوه بر این ها ورزشکاران سرشناس دیگر رشته های ورزشی که در رشته خود کار را تمام شده دیده بودند به سمت MMA می آمدند و با حضور در مسابقات برون مرزی به تیتر یک اخبار هم تبدیل می شدند.

مازیار الهامی، کاپیتان سابق تیم ملی کاراته، حمیدرضا قلی پور کاپیتان سابق تیم ملی ووشو و امیر علی اکبری فرنگی کار سابق ایران از جمله ورزشکاران ایرانی فعال در رشته MMA هستند.

همچنین چندی پیش خواهران منصوریان با انتشار پستی خبر از حضورشان در این رشته ورزشی داده بودند.

خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 817

به "مبارزه زنان ایرانی در قفس آزاد می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه زنان ایرانی در قفس آزاد می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید