لیبی، مخالفت طرابلس با طرح اتحادیه اروپا

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، دولت وفاق لیبی رسما با طرح اتحادیه اروپا برای نظارت بر ممنوعیت ورود تسلیحات نظامی به لیبی مخالفت کرد.

لیبی، مخالفت طرابلس با طرح اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسینم به نقل از پایگاه خبری الوسط -لیبیا رئیس دولت وفاق ملی لیبی با ارسال نامه ای به رئیس مجلس اتحادیه اروپا رسما با اجرایی شدن طرح جدید نظارت بر ممنوعیت ورود تسلیحاتی نظامی به لیبی موسوم به ایرینی توسط این اتحادیه مخالفت کرد.

فایز السراج در نامه خود نوشت: ما از اتحادیه اروپا انتظار داریم که بین متجاوز و قربانی تفاوت قائل گردد. طرابلس از این اتحادیه انتظار ندارد که از تجاوزگر حمایت کند و دولت وفاق ملی را که مورد تایید سازمان ملل است تحت فشار قرار دهد.

در این نامه آمده است: دولت طرابلس انتظار دارد که اتحادیه اروپا، قطعنامه 1970 شورای امنیت درخصوص ممنوعیت ورود تسلیحات نظامی به لیبی را اجرایی کند.

قطعنامه 1970 درسال 2011 براساس ماده 41 فصل هفتم منشور سازمان ملل به تصویب رسید که طیق آن تحریم های نظامی و اقتصادی علیه طرف های درگیر در جنگ داخلی لیبی وضع شد. براساس این قطعنامه ورود سلاح از تمام مزرها زمینی هوایی و دریایی به لیبی ممنوع است.

السراج با ابراز ناخرسندی از اتحادیه اروپا توضیح داد: این اتحادیه از قطعنامه 2292 شورای امنیت مصوبه سال 2016 به خوبی بهره برداری کرد اما از بقیه قطعنامه های این شورا درخصوص ممنوعیت ورود سلاح به لیبی به وسیله زمینی غافل شد.

اتحادیه اروپا عملیات جدید نظارت بر تحریم تسلیحاتی لیبی موسوم به ایرینی را از 31 مارس (12 فروردین) گذشته آغاز کرد. این اتحادیه به دنبال آن است که در عملیات جدید خود به وسیله هوایی و دریایی بر فرایند ممنوعیت ورود سلاح به لیبی نظارت داشته باشد.

هدف اتحادیه اروپا از اجرایی کردن این طرح، حمایت از فرایند صلح در لیبی و پایداری این کشور اعلام شده است.

طرح ایرینی جایگزین عملیات دریایی قبلی اتحادیه اروپا در دریای مدیترانه موسوم به سوفیا شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 193

به "لیبی، مخالفت طرابلس با طرح اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، مخالفت طرابلس با طرح اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید