دانشگاه دولتی مسکو؛ مرتفع ترین بنای تحصیلی در جهان (تور ارزان روسیه)

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، دانشگاه دولتی لومونسـف مسکو (Moscow State University) با نام اختصاری ام. گ. او МГУ یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور روسیه است. دانشگاه مسکو، دانشگاهی دولتی است و در شهر مسکو، مرکز روسیه و در بالای تپه ای به نام تپه گنجشکان واقع شده است.

دانشگاه دولتی مسکو؛ مرتفع ترین بنای تحصیلی در جهان (تور ارزان روسیه)

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

یکی از جاذبه های دیدنی که در شهر مسکو به چشم می خورد هفت خواهران یا آسمان خراش های استالین (The Seven Sisters or Stalin Skyscrapers) است که به سبک معماری استالینیستی ساخته شده است و امروزه آن ها به عنوان هتل ها، آپارتمان ها و دانشگاه ها استفاده می شوند. یکی از این هفت خواهران مسکو، ساختمان دانشگاه دولتی مسکو یا لومونسوف است.

این دانشگاه به عنوان مرتفع ترین بنای تحصیلی در دنیا شناخته می شود و در ساخت ساختمان اصلی آن از سبک معماری گوتیک و باروک استفاده شده است. بنای اصلی دانشگاه بلندترین سازه در اروپا تا سال 1990 میلادی بود.

این ساختمان 240 متر ارتفاع و 36 طبقه دارد. در زیر این برج چهار بال واقع شده است که در مجموع 33 کیلومتر راهرو و 5 هزار اتاق را در خود جای داده است و دارای امکانات بسیار از قبیل: موزه، کتابخانه، سالن کنسرت، تئاتر، دفاتر امور اداری دانشگاه، شعبه های بانک های گوناگون، استخر، رستوران های بزرگ و کوچک، دفتر پست، ایستگاه پلیس و پناهگاه ضد بمب است. البته فقط چهار دانشکده در ساختمان اصلی فعالیت دارند و دیگر دانشکده ها در ساختمان های پراکنده در دیگر نقاط شهر برگزار می شود. ستاره ای قرمز و بزرگ در نوک برج واقع شده است که حدود 12 تن وزن دارد.

تاریخچه

دانشگاه مسکو در شمار یکی از زیباترین، برترین و با عظمت ترین دانشگاه های دنیا از لحاظ معماری، به شمار می آید. این دانشگاه ابتدا در تاریخ 26 آوریل 1775، با همت میخائیل واسیلویچ لومونسف در ساختمان نه چندان بزرگی در میدان سرخ تأسیس شد. این نخستین دانشگاه کشور روسیه بود.

ساختمان اصلی دانشگاه مسکو که به سبک معماری گوتیک و باروک ساخته شده است، یکی از هفت آسمان خراشی است که در اواخر دوران ژوزف استالین (سال های 1947 تا 1953) به دستور او در مسکو ساخته شدند. این دانشگاه در رتبه بندی QS برای سیزدهمین سال متوالی عنوان برترین دانشگاه روسیه را به دست آورده است.

این دانشگاه کتابخانه معروف و مهمی دارد که در طول بیش از 100 سال تنها کتابخانه شهر مسکو بوده است. این دانشگاه در رتبه بندی QS برای سومین سال متوالی، عنوان برترین دانشگاه روسیه را به دست آورده است.

امروزه این دانشگاه در کنار بعد علمی که داراست، به یکی از جاذبه های دیدنی این شهر نیز بدل شده است و همیشه تورهای گردشگری، تایمی را برای بازدید از محوطه این دانشگاه اختصاص می دهند. ساختمان اصلی دانشگاه در 36 طبقه بنا شده است و بیش از 5000 اتاق را داراست. در کل چنانچه راهی مسکو هستید، بازدید از این دانشگاه را نباید فراموش کنید.

آدرس دانشگاه دولتی مسکو؛ ul. Leninskiye Gory, 1, Moskva, Russia, 119991

شماره تماس دانشگاه دولتی مسکو؛ +7 495 939-10-00

منبع: گردشبان
انتشار: 14 شهریور 1401 بروزرسانی: 14 شهریور 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1372

به "دانشگاه دولتی مسکو؛ مرتفع ترین بنای تحصیلی در جهان (تور ارزان روسیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه دولتی مسکو؛ مرتفع ترین بنای تحصیلی در جهان (تور ارزان روسیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید