سهم آورده متقاضیان مسکن مهر پرند از سوی دولت پرداخت می گردد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: سهم آورده متقاضیان در مسکن مهر پرند به نیابت از متقاضی از سوی شرکت عمران این شهر پرداخت خواهد شد.

سهم آورده متقاضیان مسکن مهر پرند از سوی دولت پرداخت می گردد

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه به نقل از ایسنا، محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به یاری های دولت برای تکمیل هرچه سریع تر مسکن مهر گفت: ضروری است از یاری های شخص وزیر در این مورد تشکر کنم. آنچه در بضاعت وزارتخانه راه و شهرسازی است به سرعت انجام می گردد و تا به امروز وزیر به هرچه گفته عمل نموده است.

وطن خواهی پرداخت نامنظم آورده های متقاضیان را علت اصلی تاخیر در تکمیل پروژه های مسکن مهر دانست و اضافه نمود: یکی از مسائل این است که اهرم لازم برای فشار به متقاضیان برای تکمیل آورده را در اختیار نداشتیم. این مساله باعث شده جریان پایدار تامین اقتصادی احداث مسکن مهر وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: سه محل برای تامین منابع اقتصادی مسکن مهر وجود دارد: یکی آورده متقاضی است. یکی وام بانک است که بازپرداخت آن به عهده متقاضی است. دیگری نیز یاری های دولت در محوطه سازی است. یاری های مربوط به محوطه سازی اجرا شده است. بخش عمده وام بانکی نیز پرداخت شده و بخش کمی از آن مانده که برای پرداخت آن در حال فشار بر بانک مسکن هستیم. بنابراین بخش عمده پولی که هنوز پرداخت نشده، آورده متقاضی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان اینکه دولت سال جاری در بند ب تبصره 8 قانون بودجه اجازه داد که در مسکن مهر هزینه گردد، گفت: به همین منظور، با توجه به عزم دولت برای تکمیل مسکن مهر و با اتکا به مصوبه هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند بنا شد کل آورده متقاضی به نیابت از طرف متقاضی از سمت این شرکت به عنوان تنخواه پرداخت گردد.

وی ادامه داد: روز یکشنبه، صد درصد هزینه باقی مانده پروژه از محل منابع باقی مانده و تهاتر تامین می گردد. هزینه این یاری اقتصادی بین 600 تا 700 میلیارد تومان است.

وطن خواهی در شرح نحوه پرداخت این یاری اقتصادی گفت: با اخذ تعهد از پیمانکار برای انجام خریدها، به نسبت صورت شرایط خرید، از منابع و یا زمین هایی که در اختیار داریم به سازنده یاری خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: پروژه ها باید از این پس به صورت دو شیفت و سه شیفت فعال باشند. تنها پاشنه آشیل پروژه های مسکن مهر منابع اقتصادی بود که تامین شده است و بهانه ای برای پیمانکار باقی نخواهد ماند. به همین دلیل با اطمینان می گویم سال جاری مسکن مهر در همان زمانی که آقای وزیر وعده داده اند، تکمیل خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به تغیرات قیمتی و تورمی که رخ داده، حداکثر مساعدت را انجام خواهیم داد و حتی مواردی که ممکن است اضافه پرداخت باشد، پرداخت خواهد شد تا بعدا در خصوص نحوه بازپسگیری آن تصمیم گیری گردد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در خصوص نحوه بازپرداخت این یاری نیز گفت: بازپرداخت بخشی از این یاری در سهم متقاضی است. به عنوان مثال در یکی از پروژه ها، سهم متقاضیان 220 میلیارد تومان است. این 220 میلیارد به پیمانکار پرداخت شده و نهایتا از محل آورده متقاضی تسویه خواهد شد. البته با توجه به اینکه ممکن است متقاضی نتواند همه آورده را بپردازد، این امکان به صورت قانونی وجود دارد که بخشی از این یاری بلاعوض باشد.

وی اضافه نمود: این مساله حتی در خصوص روبناها نیز انجام می گردد. به عنوان مثال با توجه به گران شدن انشعابات آب و برق، شرکت به نیابت از مردم پرداخت این هزینه را بر عهده گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 302

به "سهم آورده متقاضیان مسکن مهر پرند از سوی دولت پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم آورده متقاضیان مسکن مهر پرند از سوی دولت پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید