زمان پرداخت وام ودیعه مسکن تعیین شد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، خاطرنشان کرد: تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات مرابحه خرید کالا وخدمات به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، شروع خواهد شد.

زمان پرداخت وام ودیعه مسکن تعیین شد

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

رئیس شورای پول و اعتبار تاکید نمود: مبالغ این وام براساس طبقه بندی شهرها 15،30 و50 میلیون تومان بوده و به دو روش قابل پرداخت است.

براساس اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، وی اضافه کرد: در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و درپایان سال، اصل آن را پرداخت نمایند؛ در روش دوم متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت نمایند و درمدت 36 ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند.

رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به این موضوع که قبلا هم تاکید شده است که این وام صرفا کمکی است به مستاجران برای ودیعه و لذا به هیچوجه وام ودیعه نیست، توضیح داد: دراین وام موجران نقشی نخواهند داشت و کسی که وام را دریافت می نماید با بانک عامل طرف خواهد بود و به تصمیم خود از وام دریافتی استفاده خواهد نمود.

همتی اضافه کرد: اعتبار تخصیصی برای این وام به صورت کلی بیست هزار میلیارد تومان است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 292

به "زمان پرداخت وام ودیعه مسکن تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان پرداخت وام ودیعه مسکن تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید