در کدام کشور های اروپایی مردم بیشتر استراحت می کنند؟

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، یک مطالعه تازه نشان می دهد که مردم اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی آسوده ترند و بیشتر استراحت می کنند.

در کدام کشور های اروپایی مردم بیشتر استراحت می کنند؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از یورونیوز، این مطالعه 8 شاخص عمده را برای ارزیابی اندازه آسودگی مردم در 28 کشور اروپایی در نظر گفته است. این شاخص ها شامل این موارد هستند: درصد افرادی که بیش از 7 ساعت در شبانه روز می خوابند، حداقل مرخصی استحقاقی سالانه شاغلان، روزهای تعطیلات عمومی، حداکثر ساعت کار هفتگی، حداقل زمان قانونی در نظر گرفته شده برای استراحت کارکنان در شیفت های کاری، میانه ساعت کار سالانه هر فرد، تعداد ساعت استراحت روزانه و هفتگی.

امتیازهای نهایی حاصل شده با در نظر گرفتن 8 شاخص فوق نشان داد که مردم سه کشور یونان، ایتالیا و هلند از اندازه آسودگی کمتری نسبت به 25 کشور دیگر اروپایی برخوردارند یعنی آنها بیش از سایرین کار می کنند و کمتر به مرخصی می روند و استراحت می کنند.

در میان کشورهای اروپایی، نسبت جمعیتی که بیش از 7 ساعت در شبانه روز می خوابند (83.72 درصد) در فنلاند بیش از 27 کشور دیگر اروپایی است. فرانسوی ها هم از نظر حداقل روزهای مرخصی استحقاقی سالانه با 30 روز از سایرین پیش است. آنها همچنین، با 44 ساعت پایین ترین ساعت کار هفتگی و با 1610 ساعت، کمترین میانه ساعت کاری سالانه هر فرد را پس از سوئیس دارند.

اسلواکی و لیتوانی نیز با 15 روز بیشترین روزهای تعطیلات عمومی سالانه را در مقایسه با 26 کشور دیگر مورد بررسی، دارا هستند.

از نظر مجموع مرخصی استحقاقی و تعطیلات عمومی نیز اسلواکی (43 روز) و فرانسه و استونی (41 روز) بالاترین اندازه را به خود اختصاص دادند.

در فنلاند و پرتغال شاغلان می توانند 60 دقیقه در هر شیفت کاری استراحت کنند که بیش از سایر کشورهای اروپایی حاضر در این مطالعه است.

از نظر ساعت استراحت روزانه هم اسلواکی، بلغارستان و کراوسی با 12 ساعت پیشتازند و از نظر ساعت استراحت هفتگی نیز بلغارها با 48 ساعت صدرنشین هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1402 بروزرسانی: 26 مرداد 1402 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1524

به "در کدام کشور های اروپایی مردم بیشتر استراحت می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کدام کشور های اروپایی مردم بیشتر استراحت می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید