خبرنگاران کرونا، طلب ایلامیان طبیعتگرد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، ایلام- خبرنگاران- با وجود افزایش سطح هشدار شیوع کرونا در ایلام که مسدود شدن جاده های اصلی را به دنبال داشت اما بی توجهی بعضی خانواده ها در این ایام پایانی فصل پاییز موجب شده است تا آنها بعد از اعلام خبر کاهش مبتلایان در استان، فرصت را برای طبیعت گردی مغتنم شمارند.

خبرنگاران کرونا، طلب ایلامیان طبیعتگرد

به گزارش خبرنگاران، در این روزهای آخر فصل پاییز اگر نگاهی گذرا به بعضی مناطق تفریحی و برون شهری استان داشته باشیم یک لحظه احساس می کنیم که شاید کرونا برای همیشه از بین رفته است که این خیل بزرگ جمعیت با بی تفاوتی و آسودگی خاطر در کنار هم گرد آمده اند و به دل طبیعت پناه آورده اند.

درست است که قرنطینه های خانگی و ماه ها درگیری با کرونا در کنار محدودیت های زندگی آپارتمان نشینی، شهفرایندان را خسته نموده و اخبارهای متعدد قربانیان این ویروس کشنده موجب کسالت و نگرانی در بچه ها و بزرگسالان شده اما باید دانست که پناه بردن به طبیعت با هدف دورشدن از این همه آلودگی و نگرانی با خطر گسترش کرونا همراه است.

در این ایام پایانی پاییز و آب و هوای خاص، در طبیعت منحصر بفرد استان ایلام با خیل بزرگی از مردم روبرو می شویم که با بی تفاوتی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مسایل بهداشتی به لذت بردن از طبیعت مشغول شده اند.

این در حالی است که کارشناسان و دست اندرکاران اجرایی و بهداشتی همیشه عنوان نموده اند که به دلیل ویژگی کرونا در انتقال سریع، برای شکست این بیماری ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی همه باید در خانه بمانند.

با اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی و برابر مفاد آن هرگونه تردد وسیله نقلیه و حضور افراد در تفرجگاه ها و طبیعت ممنوع اعلام شده است.

نکته مهم این است که پایین آمدن آمار مبتلایان در استان ایلام بعد از اجرای محدودیت های کرونایی باعث شده است که بعضی افراد برای اینکه کمی از شهر و خانه فاصله بگیرند به برگزاری دورهمی در دامن طبیعت اختصاص دهند.

حضور مردم در تفرجگاه ها و مناطق تفریحی مختلف استان طی روزهای گذشته به گونه ای است که گویا روز طبیعت و 13 بدر است و شمار زیادی از مردم همراه با خانواده هایشان با برپایی چادر در این مناطق تفریحی حضور پیدا نموده اند و این خود زنگ خطری برای هفته های پیش رو است.

بر اساس مشاهدات خبرنگاران خبرنگاران در مناطق تفریحی چون ششدار ایلام، تنگه کوشک ایوان و بعضی دیگر از مناطق استان هیچگونه خبری از ماسک و دستکش و رعایت فاصله اجتماعی نیست و مردم قدم به قدم و با فواصل اندک حسابی دل به دریا زده اند و در دامن طبیعت به تفریح و خوش گذرانی می پردازند.

تا قبل از اجرای محدودیت های کرونایی از اول آذرماه هر روز شاهد ابتلای تعداد زیادی از مردم استان به کرونا بودیم که اجرای منع تردد و محدودیت ها و تعطیلی مشاغل غیرضروری و مهم تر از همه پایبندی مردم به رعایت اصول و موازین بهداشتی باعث شد که این روزها فرایند آرام مبتلایان به بیماری کووید 19 را در این منطقه ببینیم.

اما اکنون و با اجرای طرح محدودیت های کرونایی و بر اساس آمارهای موجود و به گفته مسؤولان فرایند کاهش کرونا در استان به گونه ای بوده که موارد ابتلا در بعضی از روزها به دو نفر در روز رسیده است و این مرهون کوشش و همکاری بسیار خوب مردم بوده است اما اگر شرایط موجود را مراقبت نکنیم بازهم شاهد موج دیگری از ابتلا به بیماری کووید 19 خواهیم بود.

مردم باید بدانند که این ویروس همه جا در کمین است و حضور در تفرجگاه ها و در دامن طبیعت به انتشار بالای این ویروس یاری می نماید.

به طور قطع همکاری مردم برای ماندن در خانه یاری بزرگی به قطع زنجیره ویروس کرونا می نماید و انتظار است که در این ایام همه با هم باشیم و با رفتار غیرمسئولانه زحماتی که در مهار و کاهش بیماری کشیده شده است را هدر ندهیم و با گذران روز طبیعت در منزل خستگی را از تن مدافعان سلامت بیرون بیاوریم.

همه ما خوب می دانیم که پرسنل درمانی با جدیت تمام پای کار هستند و چندین وقت است از خانواده های خود جدا بوده اند چرا که می دانند بیماران به آنان نیاز دارند، توصیه همه پرستاران و پزشکان در دل خطر این است که مردم در این ایام احساسی تصمیم نگیرند و در خانه بمانند تا کوششی که با اجرای محدودیت های کرونایی و همراهی و همکاری همه مردم شروع شده هرچه سریعتر نتیجه بدهد و روال عادی زندگی از سر گرفته گردد.

بارها گفته شده و شنیده شد که ویروس کرونا، مرز، نژاد و زن و مرد و جوان و مسن نمی شناسد، مردم باید خوب بدانند ویروس کرونا بی رحم است و رفتن به دامن طبیعت به طور قطع با تداوم بیماری همراه خواهد بود و افرادی که بی توجهی به هشدارها نمایند در روزهای آینده تخت بیمارستان، رنج بیماری و خطر مرگ را تجربه خواهند کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 623

به "خبرنگاران کرونا، طلب ایلامیان طبیعتگرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا، طلب ایلامیان طبیعتگرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید