خبرنگاران نتایج آزمون ارشد پزشکی اعلام شد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، تهران- خبرنگاران- نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال 99 به صورت کارنامه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

خبرنگاران نتایج آزمون ارشد پزشکی اعلام شد

به گزارش روز دوشنبه مرکز سنجش آموزش پزشکی، داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و مشاهده کارنامه نهایی با استفاده از کدرهگیری از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

تعداد قبولی های کل کارشناسی ارشد سال 99 گروه علوم پزشکی چهار هزار و 590 نفر اعلام شده است.

این آزمون روزهای 23 و 24 مردادماه برگزار گشت 81 هزار و 17 نفر در این آزمون ثبت نام کردند که با توجه به شرایط همه گیری کرونا تعداد 46 هزار و 824 داوطلب (57.79 درصد) در آزمون شرکت کردند.

از تعداد 46 هزار و 824 داوطلب شرکت کننده در آزمون تعداد 42 هزار و 661 نفر (91.11 درصد) مجاز به انتخاب رشته / محل شدند و از این میان تعداد 33 هزار و 361 نفر (78.2 درصد) انتخاب رشته محل خود را تکمیل کردند.

ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو رایگان و شهریه ای در دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت بهداشت چهار هزار و 20 نفر اعلام شده است.

به گزارش خبرنگاران، این مرکز همچنین در اطلاعیه ای در باره پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته ھای گروه پزشکی سال تحصیلی 1400-1399 مطرح نمود: ثبت نام هر دانشگاه در یکی از روزهای تعیین شده در بازه زمانی 7 تا 20 آبان ماه است. نظـر بـه اینکه تمامی دانشگاه ها زمان دقیق و نحـوه ثبـت نـام را در سـامانه اینترنتـی خـود اعـلام می کنند، لازم اسـت تمامی پذیرفته شدگان برای اطلاع از زمان، مکان، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام به سامانه دانشگاه پذیرفته شده مراجعـه کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 512

به "خبرنگاران نتایج آزمون ارشد پزشکی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نتایج آزمون ارشد پزشکی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید