حقایق جالبی که بوتان را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، کشور بوتان

شاید کمتر کسی در مورد این کشور اطلاعات زیادی داشته باشد. حتی افرادی شاید بپرسند که بوتان کجاست؟ بوتان کشوری در آسیا بین کشورهای بزرگ هند و چین قرار گرفته و مردمی دارد که شادترین افراد روی زمینند. طبیعت این کشور بسیار زیباست و ساختمان های با معماری مذهبی بسیاری نیز دارد. در این مطلب می خواهیم عواملی که باعث شده شاخص خوشحالی این کشور تا این اندازه بالا باشد را بیان کنیم. با خبرنگاران باشید.

حقایق جالبی که بوتان را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است

آنها به شادمانی معنوی و مادی به یک اندازه اهمیت می دهند

در دنیای مدرن امروز، ما بیش از حد به مادیات بها می دهیم. وقتی که آخرین مدل یک گوشی هوشمند یا لباس های مد روز خریداری کنیم، شاد می شویم. این راه بسیار خوبی برای راضیی نیست زیرا اگر که از لحاظ مالی قادر به خرید آن ها نباشیم، این موضوع باعث ایجاد استرس و ناراحتی می گردد. در بوتان، این نوع مدرنیزه و دنیای شدن تنها در ده سال گذشته بر آنها تاثیر گذاشته، اما آنها دنیای شدن را به گونه ای اداره می کنند که شهروندان را قادر می سازد تا اموال مادی و معنویشان را متعادل سازند و این آن ها را شاد می کند. مردم بوتان اهمیتی نمی دهند که آخرین مدل گوشی هوشمند را ندارند. آنها فقط از زنده بودن، راضی هستند.

بوتان کشوری است که تولید ناخالص داخلی اش همیشه رو به پیشرفت است

وقتی افراد درآمد کسب کنند، همیشه راضیند. تولید ناخالص داخلی بوتان طی چندین سال گذشته به طور پیوسته رشد کرده است. بوتان به هند اجازه می دهد سرمایه گذاری زیادی در نیروگاه های آبی کشور خود انجام دهد. پس خود بوتان مجبور به اداره آن نیست. صحبت از مدیریت منابع به روش درست است!

آن ها به تلویزیون، رادیو یا حتی اینترنت اهمیتی نمی دهند

بهتر است با این قضیه روبرو شویم! این ها باعث می شوند که احساسات ناخوش آیندی در مورد خودمان داشته باشیم. در تلویزیون، افراد زیبایی را می بینیم که بسیار پولدار هستند و این باعث حسادت ما می گردد. در اینترنت خبرهای بدی از سراسر دنیا را می شنویم که احساس خوبی برایمان به ارمغان نمی آورند. به شبکه های اجتماعی معتاد می شویم و وقتی بازخورد مناسبی از مطالب یا عکسهایمان نمیگیریم به شدت ناراحت می شویم. بوتانی ها اعتقاد دارند که وقتی از این نام ها فاصله بگیریم، دنیا به مراتب بهتری داریم.

قسمت اعظمی از کشورجزو پارک های ملی است

محیط زیست برای مردم بوتان اهمیت ویژه ای دارد. جنگل ها، حیوانات و محیط زیست تحت حفاظت شدیدی هستند و کشور از عواملی مثل جنگل زدایی و تخریب محیط زیست در امان است. اهمیت زیاد به محیط زیست مردم بوتان را راضی و راضی نگه می دارد.

مردم کشور انسانیت را جزو موارد مهم می دانند

بوتان یکی از آرام ترین و شادترین کشورهای دنیاست زیرا مردمش به اعمالشان آگاه هستند. آن ها اعتقاد دارند که هر کاری که در دنیا می کنند، به خودشان بر می گردد و اگر با مردم و طبیعت مهربان باشند، این مهربانی در زندگی شان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. وقتی آن ها در برابر همدیگر مهربانند، این قضیه، به طور کلی راضیترشان میکند.

آن ها راضیی خود را اندازه گیری می کنند!

در بوتان یک واحدی به نام شاخص ملی (Gross National Happiness or GNH) وجود دارد. این شاخص نشان می دهد که مردم چقدر در زندگی شان راضی هستند. این تست چیزی نیست که مردم از آن تعجب کنند. زیرا همیشه باعث راضی تر شدنشان شده است.

جایی که زندگی می کنند بسیار زیباست

بوتان در کوه های هیمالیا واقع شده و در بیش از 60% کشور منطقه ها طبیعی بکر و دست نخورده وجود دارد، مکان هایی که ما برای تعطیلات به آنجا سفر می کنیم! اما به نظر می رسد، زندگی در این منطقه ها به مراتب آرامش بخش تر است. مردم بوتان از آلودگی های صوتی، تنفسی و … در امانند. آن ها هر روزه چشمشان به مناظری باز می گردد که باعث شادی و آرامششان می گردد.

فاصله طبقاتی در بوتان بسیار کم است

به خاطر اولویت هایشان، مردم بوتان بسیار نزدیک به یکدیگرند. خبرنگار روزنامه معتبری گفته که روزی مرد جوانی را دیدم که با افراد دیگر در حال بسکتبال بازی کردن بود. چندی بعد او به مرد معرفی گشت و حتی با او بسکتبال بازی کرد. سپس آشکار شد که این مرد، در حقیقت یکی از افراد مهم بوتان است. جو بیدن از بازی کردن با دیگر بچه ها هراسی ندارد. این سطح از صمیمیت، منجر به این شده است که همه شبیه یکدیگر باشند.

آن ها به استراحت کافی می پردازند

طبق یک تحقیق ملی، حدود دو سوم مردم حداقل هشت ساعت در طول شب می خوابند. این خیلی بهتر از بیشتر کشورها، خصوصا کشورهای صنعتی است. تاثیر مثبت اسراحت کافی بر شادی، خلاقیت و سلامت عمومی به خوبی ثابت شده است. وقتی بیشتر مردم یک کشور این تاثیر مثبت را دریافت می کنند، بدون شک منجر به فرهنگی می گردد که مردم دیگر کشورها را ترغیب به استراحت کافی می کند.

آن ها آلودگی کمتری دارند

یکی از خوبی های آگاهی از محیط زیست این است که مردم بوتان در آلودگی کمتری از هر کس دیگری زندگی می کنند. آنها مطمئنا چیزهایی مانند خودرو در اطراف دارند که سبب آلودگی می شوند. اما بوتان کارخانه و شرکت های تولید ضایعات بسیار کمی دارد. این امر باعث می گردد که در کل کشور آن ها بسیار تمیز باشد. اینکه طبیعت وحشی بوتان بسیار زیباست، به این دلیل است که این طبیعت با گازهای مضر شیمیایی آلوده نیست.

بوتان نسبتا به تازگی در دنیا معروف شده است چرا که آنها برای مدت طولانی تصمیم به جدا باقی ماندن از دیگران داشتند. این باعث شده که بعضی ارزش های خاص تری داشته باشند، ارزش هایی که از نظر استانداردهای امروز بسیار کهنه هستند. بعضی از آن ها حتی از لحاظ اخلاقی شاید به نظر درست نرسند اما مهم این است که چیزی در فرهنگ قدیمیشان وجود دارد که می تواند به ما آموزش داده گردد. دیگر اینکه بوتان کجاست مهم نیست. موضوع قابل بحث مواردی است که می توان از نوع زندگیشانی آموخت.

منبع: lifehack.org

منبع: الی گشت
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1229

به "حقایق جالبی که بوتان را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالبی که بوتان را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید