حضور نظامی مرموز روسیه در شرق فرات

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، روزنامه رأی الیوم به نقل از منابع مطلع نوشت که روسیه حضور نظامی خود در منطقه شرق فرات سوریه را تقویت نموده است.

حضور نظامی مرموز روسیه در شرق فرات

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، روسیه طی چند روز اخیر تجهیزات نظامی و سربازانی را به وسیله فرودگاه قامشلی به منطقه شرق فرات اعزام نموده است تا آن ها را در مناطق میان تل تمر و حومه حسکه و عین عیسی در حومه رقه مستقر کند.

رأی الیوم در ادامه نوشت که دلایل تقویت حضور نظامی روسیه در منطقه شرق فرات تعیین نیست، اما این منطقه مدتی است که تحت تأثیر نفوذ، روسیه، آمریکا، ترکیه و هم پیمانان ارتش سوریه است.

طبق این گزارش، این درحالی است که به دنبال بی نتیجه بودن میانجیگری ها میان کرد ها و نظام سوریه، نیرو های سوریه دموکراتیک (قسد) درگیری ها علیه ارتش سوریه را تشدید نموده و مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در حسکه و قامشلی را محاصره نموده اند و اجازه ورود موارد لازم برای شهروندان ساکن در این مناطق را نمی دهند و همچنین ارتش را تهدید به حمله نظامی نموده اند.

این رسانه در ادامه گزارش داد، ممکن است روسیه به همین دلیل اقدام به تجهیز و تقویت مراکز خود در این مناطق نموده باشد.

در همین حال، غسان خلیل، استاندار حسکه گفت که هدف از محاصره مناطق مذکور توسط نیرو های سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا تعیین است؛ آن ها به دنبال به دست آوردن امتیازاتی در مناطق دیگر هستند و خواهان برطرف محاصره تل برطرفت و مناطقی از شهر حلب هستند که تحت کنترل ارتش سوریه است.

وی این خواسته نیرو های قسد را غیر قانونی خواند و تأکید کرد که اگر این نیرو ها راه درست را انتخاب نکنند، ارتش سوریه علی رغم عدم تمایل به درگیری و ریخته شدن خون شهروندان سوری آماده مقابله با آن ها خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 720

به "حضور نظامی مرموز روسیه در شرق فرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نظامی مرموز روسیه در شرق فرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید