جزئیاتی از درگیری زائرین اربعین در کربلا

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، اداره امنیت کربلای معلی بیانیه ای درباره آنچه روز سه شنبه در این شهر مقدس رخ داد، صادر کرد. به گزارش تسنیم به نقل از شبکه السومریه، اداره امنیت کربلا حادثه ای که چند ساعت پیش بین شماری از عناصر معترض و نیرو های امنیتی به وقوع پیوست را تشریح کرد.

جزئیاتی از درگیری زائرین اربعین در کربلا

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

در بیانیه اداره امنیت کربلای معلی آمده است: حادثه زمانی رخ داد که حدود 700 مرد و 250 زن کوشش کردند تا به وسیله ایست بازرسی موجود در منطقه باب بغداد به سوی باب القبله وارد شوند و بعد از آن که شماری از افراد کوشش کردند تا از موانع موجود در برابر باب قبله عبور نمایند این حادثه رخ داد. نیرو های امنیتی حرمین تظاهرات نمایندگان را از این مکان دور کردند.

از سوی دیگر مقتدی صدر رهبر برجسته شیعه عراقی در توئیتر خود درباره وقوع فتنه در کربلا هشدار داد. وی عاملان این اغتشاش را افراد نفوذی توصیف و تهدید کرد برای حمایت از مقدسات به روش خود وارد عمل خواهد شد. در این حال وزارت بهداشت عراق هم از تمامی زائران اربعین خواست از ماسک استفاده نمایند. این وزارت تاکید نمود هر فردی که زائران را به عدم استفاده از ماسک ترغیب کند بازداشت خواهد شد.

به گفته یکی از مسئولین این وزارت خانه پایش های میدانی نشان می دهد که نوعی بی تفاوتی از سوی زائران اربعین نسبت به استفاده از ماسک و فاصله گذاری وجود دارد. او همچنین اطلاع داد شماری از افراد زائران ترغیب به دور انداختن ماسک می نمایند که باید بازداشت شوند، زیرا در انتشار و شیوع ویروس کرونا دخیل هستند. لازم به ذکر است زیارت اربعین سال جاری تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا به شکل محدودتر و بیشتر به شکل داخلی انجام می گردد در حالی که تهدید های داعش از یک سو و اقدامات موذیانه جریان های همسو با آمریکا به دنبال تاثیر گذاری بر آن است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 484

به "جزئیاتی از درگیری زائرین اربعین در کربلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از درگیری زائرین اربعین در کربلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید