تحویل 44 درصد نهاده ها به مرغ داران استان همدان

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سرپرست مدیریت امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: 44 درصد نهاده ها به مرغ داران استان همدان تحویل شده است.

تحویل 44 درصد نهاده ها به مرغ داران استان همدان

به گزارش خبرنگار از ،قراگوزلو سرپرست مدیریت امور طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه تا به امروز 44 درصد نهاده ها به مرغ داران استان همدان تحویل شده است، ادامه داد: باقی نیاز مرغ داران از جا های دیگر از سوی مرغ داران تأمین شده است.

او با اشاره به اینکه زنجیره تولید و تکمیل مرغ تخم گذار را درپیش گرفته ایم، گفت: بدین ترتیب حتی خوراک مورد نیاز مرغ های تخم گذار در همدان را با توجه به نیاز واحد های بسته بندی تخم مرغ پیش خواهیم برد.

این مسئول با بیان آنکه با این روش می توان انواع غنی سازی با آهن، روی، سلنیوم را درپیش گرفت، بیان نمود: با پیشروی به این سمت می توان در ارتقای میزان اسیدفولیک، کنترل سرطان به ویژه سرطان سینه و پروستات، قدم برداشت و از بیماری های چشمی شایع کاست.

او با اشاره به اینکه درحال حاضر در استان همدان تعداد 10 واحد مکانیزه مرغ تخم گذار وجود دارد، اضافه نمود: هم اکنون ایجاد دو واحد 200 هزار قطعه ای و یک واحد بیش از 400 هزار قطعه ای را در دست کار داریم.

سرپرست مدیریت امور طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه با این فرایند می توان با زنجیره هدفمند وارد تولید شد، گفت: 45 واحد پروانه دار در زمینه تولید مرغ تخم گذار در استان همدان وجود دارد که ظرفیت تولید این واحد ها برابر یک میلیون و 927 هزار قطعه است.

او اضافه نمود: از این میزان هم اکنون تعداد 23 واحد با ظرفیت تولید 943 هزار قطعه فعال است که این واحد ها با تمام ظرفیت تولید خود نیز فعال نیستند و ظرفیت تولید آن ها برابر یک هزار و 700 قطعه است.

قراگوزلو با اشاره به اینکه در استان همدان 35 هزار قطعه مرغ مادر تخم گذار پرورش داده می شود، گفت: دو میلیون قطعه مرغ تجاری تخم گذار نیز در استان وجود دارد.

ج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 470

به "تحویل 44 درصد نهاده ها به مرغ داران استان همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 44 درصد نهاده ها به مرغ داران استان همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید