به روزرسانی جدید سیستم عامل آیفون و آیپد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، پیش بینی می گردد که به روزرسانی سیستم عامل آی اُ اِس 15، مانند سال های گذشته و پیش از انتشار کامل در ماه سپتامبر، در تابستان سال جاری رونمایی گردد.

به روزرسانی جدید سیستم عامل آیفون و آیپد

نسخه جدید سیستم عامل اپل در ماه ژوئن رونمایی خواهد شد

گزارش شده است که به زودی با به روزرسانی سیستم عامل آی اُ اِس اپل، نحوه عملکرد اعلان ها و صفحه اصلی آن در آیفون و آی پد تغییر می یابد.

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، این به روزرسانی این امکان را به کاربران می دهد تا نحوه نمایش اعلان ها را متناسب با انتخاب خود تغییر دهند. صفحه اصلی آی پد نیز طراحی جدیدی خواهد داشت و ویژگی های جدیدی هم برای محافظت از حریم خصوصی فعال خواهد شد.

پیش بینی می گردد که به روزرسانی سیستم عامل آی اُ اِس 15، مانند سال های گذشته و پیش از انتشار کامل در ماه سپتامبر، در تابستان سال جاری رونمایی گردد. اما گزارش جدید بلومبرگ مدعی است که توانسته است زودتر از موعد معمول به اطلاعاتی درباره بعضی از ویژگی های جدید، هم برای آیفون و هم برای آیپد، دست یابد.

احتمالاً مهم ترین ویژگی جدید امکان شخصی سازی نمایش اعلان ها بسته به حالت دستگاه خواهد بود. کاربران می توانند انتخاب نمایند که مشغول کار، یا در خواب، یا مشغول کار دیگری هستند، و بعد اعلان های تلفن را، مثلاً اینکه تلفن به صدا در بیاید یا نه، متناسب با آن تنظیم نمایند.

حتی پیش از این، اپل روش هایی را برای دستیابی به این ویژگی به دستگاه های خود اضافه نموده بود. مثلاً، هم حالت خواب و هم حالت رانندگی به تلفن اضافه شده است که در هر دو اعلان ها خاموش می شوند.

حالت رانندگی همچنین دارای ویژگی پاسخ اتوماتیک است که به افرادی که پیغام می دهند، می گوید که گیرنده در حال رانندگی است و بعداً پاسخ خواهد داد. گزارش می افزاید که در به روزرسانی جدید، انتخاب بیشتری برای تنظیم پاسخ های اتوماتیکی که بسته به شرایط، متفاوت باشند، وجود خواهد داشت.

اپل همچنین در حال کار بر روی ویژگی های جدیدی برای ارسال پیغامک است که امکان رقابت بیشتر با واتساپ را برای آن فراهم کند. اما گزارش بلومبرگ حاکی از آن است که این ویژگی ها هنوز در مراحل ابتدایی قرار گرفته است و ممکن است با به روزرسانی سال جاری به بازار نیاید، و این به روزرسانی به ویژگی های دیگر محدود بماند.

آیپد نیز تغییرات خاص خود را در صفحه اصلی خواهد داشت. به گزارش بلومبرگ، این ویژگی مهمترین به روزرسانی از زمان رونمایی آیپد در سال 2010 خواهد بود. کاربران می توانند ابزارک هایی (ویجت) را به صفحه خود اضافه نمایند و به جای آیکون های همینک موجود که همه آن ها قابل حذف خواهند بود، آرایه متنوعی از نسخه های ریز و کوچک برنامه ها را بر روی صفحه اصلی داشته باشند.

طبق ادعای این گزارش، اپل همچنین منوی جدیدی اضافه خواهد نمود که اطلاعاتی را که یک برنامه مشخص ردیابی می نماید، فهرست خواهد نمود. این شرکت قبلاً طیف وسیعی از ویژگی ها با این قابلیت را اضافه نموده بود؛ از جمله برچسب های تغذیه (nutrition labels) که هر اطلاعاتی را که جمع آوری می گردد، مستند می نماید.

به علاوه، یک ویژگی جدید شفافیت ردیابی برنامه (App Tracking Transparency) وجود خواهد داشت که کاربران بدانند برنامه ها چه اطلاعاتی را از آن ها جمع آوری می نماید.

نسخه جدید سیستم عامل اپل و نیز به روزرسانی های دیگر برای سیستم عامل های مورد استفاده در اپل واچ و مک بوک و اپل تی وی، احتمالاً همگی در رویداد WWDC اپل در ماه ژوئن رونمایی خواهد شد. این رویداد معمولاً اندکی قبل از عرضه آیفون های جدید در ماه سپتامبر برگزار می گردد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 882

به "به روزرسانی جدید سیستم عامل آیفون و آیپد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به روزرسانی جدید سیستم عامل آیفون و آیپد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید