برترین مقاصد برای تماشا شفق قطبی کجاست؟؟

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، این پدیده به عنوان شفق شمالی یا شفق قطبی شناخته شده است، در واقع اورورای دیگری در جنوب به عنوان اورورا (یا شفق جنوبی) وجود دارد. البته، نشانگر شفق جنوبی می تواند به همان میزان مشابه همتای شمالی آن باشد، اما سخت تر می توان آن را پیش بینی کرد. به همین علت، شفق های شمالی به خوبی شناخته شده اند و گزینه ها و کشور هایی هستند که بیشتر مسافران در آن سرمایه گذاری می نمایند. بعلاوه هیچ خرس قطبی در قطب جنوب وجود ندارد! متاسفانه، این نکته که فقط در شمال این پدیده به زیبایی رخ می دهد لزوما به این معنی نیست که شما قادر به تماشا شفق ها خواهید بود. به منظور یاری به حداکثر رساندن شانس خود برای تماشا شفق شمالی، Cez و Agness لیستی از برترین مقاصد برای تماشا شفق قطبی را در کنار یکدیگر قرار داده اند. به تمامی گردشگران هشدار داده شده که آنجا می تواند سرد گردد؛ بنابراین شما باید مطمئن شوید که برای گرم شدن به میزان کافی لوازم کاربردی موجود دارید. با خبرنگاران همراه باشید برای تماشای شفق قطبی...

برترین مقاصد برای تماشا شفق قطبی کجاست؟؟

برترین مکان برای درک کردن شفق شمالی

1) گرینلند

گرینلند یک مکان فوق العاده برای آنالیز و برترین مقاصد برای تماشا شفق قطبی است. این کشور در مکانی قرار گرفته است که شفق شمالی آنجا را بین ماه آگوست و آوریل تا حد امکان روشن می نماید. علاوه بر این، گرینلند خود را یک کشور باور نکردنی با اندازه زیادی مکان برای مشاهده و کشف می داند. در گرینلند، نمایش نور، Arsarnerit نامیده می گردد، که به طور تقریبی به کسانی که توپ بازی می نمایند ترجمه می گردد. به گرینلند برای تماشای شفق قطبی بروید.

برترین مکان برای تماشای شفق قطبی در گرینلند کجاست؟

مسلما برترین مکان در گرینلند برای تماشا شفق شمالی، کانگرلوسواک است. این منطقه در ساحل غربی درون مرزی قرار گرفته است، این منطقه حدود 300 روز آسمان صاف را با زاویه دید کامل از شفق های بالا ارائه می دهد. البته، برای درک درست شفق شمالی، شما باید از هر نور مصنوعی در این منطقه تا آنجا که ممکن است فاصله بگیرید. یکی از برترین راه های اطمینان این است که، این پدیده فقط می تواند بر روی یکی از بسیار سفرهای دریایی گرینلند راهنمایی گردد. تقریبا همواره هدف گردش در برترین مکان ها برای درک شفق شمالی در برترین حالت آنها است. مراقب باشید تا گرم بمانید، زیرا گرینلند می تواند به شدت سرد باشد، به خصوص هنگامی که از دریا خارج می شوید!

2) ایسلند

ایسلندی ها خود را به عنوان یک گروه خوش شانس می بینند. چرا؟ خوب، آنها به مقدار کافی خوش شانس هستند تا قادر به تماشا شفق شمالی برای بیش از 8 ماه در سال باشند. این همچون گرینلند است، البته، ایسلندی ها معتقدند به این عقیده که این منطقه حتی از کشورشان نیز بهتر است. گفته می گردد که اگر می خواهید به نمایشگاه بروید، باید بین اوایل ماه اوت و انتهای ماه آوریل به مهمانی بروید. در حالی که بین اوت و آوریل امکان تماشا شفق شمالی وجود دارد، محبوب ترین ماه ها نوامبر و دسامبر است. این موضوع به این علت است که ماه دسامبر تاریکترین ماه سال است، به این معنی که شفق ها به همان مقدار روشن هستند که همواره خواهند بود. اگر میخواهید از شلوغی اجتناب کنید (واقعا خیلی بد نیست)، احتمالا ژانویه زمان مناسب تری برای رفتن باشد (حتی با احتمال بیشتر بارندگی). از برترین مقاصد برای تماشا شفق قطبی ایسلند می باشد مخصوصا در سپیده دم.

برترین مکان برای تماشای شفق قطبی در ایسلند کجاست؟

اگرچه ممکن است تصور کنید که رفتن به شمالی ترین منطقه ایسلند ایده خوبی است، ولی واقعا شما نمی خواهید اینقدر زود شفق را ببینید. این نکته مهم است که آسمان چقدر ابری باشد و اینکه طول شب چند ساعت طول می کشد، آنقدر مهم نیست. بدیهی است که ماندن در ریکیاویک یا یکی دیگر از شهرهای ایسلند حتی در یک شب صاف نیز بی فایده است، زیرا اندازه نور مصنوعی بیش از حد است. با این حال، اگر کمی از شهر خارج شوید شانس خوبی برای تماشا خیلی چیزها وجود دارد. اگر شما هنوز علاقه مند به رفتن به سمت شمال هستید (و در هر حال قطعا توصیه می گردد)، Landmannalaugar یک مقصد عالی برای شکار شفق است. مراقب باشید هر چند، آن در تمام سال باز نیست اما یک وسیله نقلیه خوب برای رسیدن شما به آنجا وجود دارد. با این حال، رانندگی در جایی که همه چیز در شب دیده می گردد، بدون چراغ و مردمی در اطراف شما، که همراهی تان نمایند، خواهید توانست این همه شگفتی طبیعی شگفت انگیز را ببینید.

3) سوالبارد

سوالبارد شناخته شده ترین مقصد برای تماشا نور شمالی نیست، اما این بدان معنا نیست که این مکان خوب نیست. علت عدم معروفیت آن ممکن است به علت کمبود جمعیت باشد، یا اینکه ممکن است راه رسیدن به آنجا سخت تر باشد. با این حال، این منطقه بیشتر شفق شمالی را ارائه می دهد، زیرا محتمل است که خرس های قطبی به وسیله شهر وقتی که در آنجا اقامت دارید دیده شوند.

برترین مکان برای تماشای شفق قطبی در اسلوبارد کجاست؟

اسپیتزبرگن، به عنوان یکی از بزرگترین جزایر اسلوبارد است. شما متوجه خواهید شد که در طول زمستان چیزی ویژه ای در خصوص این مکان وجود دارد: اگر به سرپلارد برسید، می توانید در طول روز شفق شمالی را تجربه کنید. درست است، در حالی که خورشید درخشان است، در جایی که بعلاوه یک گروه ابرها (گاهی اوقات) باید باشند سبز می گردد.

4) آلاسکا

اگر شما می خواهید شفق شمالی را ببینید آلاسکا مکان خوبی برای بازدید است. آلاسکا می تواند ساده ترین گزینه باشد؛ نزدیک به قطب شمال واقع شده و نسبت به حمل و نقل در جنوب مناسب است. بسته به اینکه از کجا آمده اید فاصله های متغییر اند. اجازه ندهید موقعیت نادرست آن شما را بترساند، آلاسکا مکان مهمی برای هر کسی است که در پی یک نگاه اجمالی از شبی شگفت انگیز است، می باشد.

برترین مکان برای تماشای شفق قطبی در آلاسکا کجاست؟

در اینجا در درجه اول سه مکان در آلاسکا وجود دارد که برای تماشای نور سبز درخشان شفق شمالی عالی هستند: انکوریج، فربنکس و محدوده بروکز. ساده ترین و قابل دسترس ترین آنها احتمالا انکوریج است، که به راحتی با پرواز به آن کشور قابل دسترسی است. کمی مشکل تر است، اما یک مکان قابل اطمینان برای تماشا شفق شمالی، فربنکس است. فیربنکس زیر بیضی شکل آئورورا است، به این معنی که تا زمانی که یک شب صاف است، شما نسبتا خوش شانس هستید، و نور بسیار زیاد نیست، تقریبا تماشا آن برای شما تضمین شده است. مکان نهایی محدوده بروکس است. این مکان خارج از محدوده بیش از 200 مایل شمالی فیربنکس است به این معنی است که شما از نور مصنوعی و هر چیزی که بتواند دید شما را از آسمان شب از بین ببرد، دور هستید. اقامت در شمال دور، در بیابان (معمولا به عنوان بخشی از یک تور) و به وسیله مکانی به مکانی دیگر که می توانید از سورتمه ای که سگ ها آن را می کشند بهره ببرید، انجام می گردد. این یک تجربه عالی است.

5) اسکاتلند

اسکاتلند یک مکان عالی برای بازدید است و باید بدون در نظر گرفتن منافع تان و یا اینکه بودجه تان چقدر است، آن را ببینید. این کشور یکی از برترین مقصد ها برای مسافران با بودجه کم برای تماشا شفق شمالی است. شما ممکن است این را بدانید، اما اسکاتلند در حقیقت همچون استواگرن در نروژ و جزایر نونویاک در آلاسکا به همان مقدار وسیع است. این به این معنی است که شما قادر به تماشا یک چشم انداز عالی از این منظره ها شگفت انگیز هستید، در حالی که هنوز نزدیکی به گزینه های حمل و نقل (نسبتا ساده) موجود است.

برترین مکان برای تماشای شفق قطبی در اسکاتلند کجاست؟

زمستان همچون دیگر مقاصد فوق، برترین زمان برای تماشا اجمالی از شفق شمالی در اسکاتلند است. البته، تعدادی از مکان های خیره نماینده در ارتفاعات وجود دارد که در آنجا اقامت می نمایند. برای یک چشم انداز عالی در اردوگاه شبانه. یکی از برترین آن ها شتلاند است. این منطقه از بیش از 100 جزیره تشکیل شده و به قطب شمال نزدیک تر از هر جای دیگری در اسکاتلند است. اگر می خواهید در برخی جاها کمی بیشتر بمانید، می توانید قطب های شمالی را از ادینبورگ ببینید. به مرکز کشور بروید و وقتی شرایط مناسب بود، از تپه بلکفورد بالا بروید. شما می توانید چراغ های شهر را با پس زمینه شفق قطبی ببینید.

منبع: همگردی
انتشار: 23 دی 1401 بروزرسانی: 23 دی 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1435

به "برترین مقاصد برای تماشا شفق قطبی کجاست؟؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مقاصد برای تماشا شفق قطبی کجاست؟؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید