برگزاری نشست مجازی درباره مقالات شمس

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، نشست مقالات شمس، روایتی تازه از آموزه های سبک عراقی به صورت مجازی برگزار می گردد.

برگزاری نشست مجازی درباره مقالات شمس

به گزارش خبرنگاران، بیست وهشتمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی روز چهارشنبه (22 مردادماه) از ساعت 12 ظهر با سخنرانی عبدالرضا مدرس زاده به موضوع یادشده اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.

در خبر برگزاری این نشست آمده است: آن چه با نام مقالات شمس ـ به همین شکل و شمایل و اصالت ـ می شناسیم، در یکی از فشرده ترین دوره های فکر و فرهنگ ایرانی و اسلامی که با گسترده ترین کارکردهای ادبی و هنری هم همراه است، بازتابی است از کنش ها و تلاش های عرفانی و معنوی که بازگویی روایتی تازه از آن را جناب شمس برعهده داشته است.

این که عمده مفاهیم و مضامین مندرج در این مقالات را می توان در آثار فاخر ادبی سبک دوره عراقی به گونه هایی دیگر و با تغییرات مصداقی و ساختاری نشان داد، به معنی آن است که این سخنان فشرده و کوتاه گونه، روایتی است تازه و بی سابقه با زبان که آن ها را از منظر دانش هایی چون روایت گری و نشانه شناسی هم می توان آنالیز و دنبال کرد.

هم خوانی مضامین مندرج در مقالات شمس با آثار ادبی و عرفانی سبک عراقی نشان از آسیب شناسی دقیقی دارد که در این مقالات و در آن شعرها اتفاق افتاده است و از این جهت، شاید بتوان آن را گونه ای تاثیرگذاری این مفاهیم از زبان شمس بر دیگران دانست.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به صفحه اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter این درس گفتار را پیگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 396

به "برگزاری نشست مجازی درباره مقالات شمس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست مجازی درباره مقالات شمس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید