با تغییر دکوراسیون خانه به استقبال سال نو بروید

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سال نو با خود همه تازگی بهار را می آورد و خیلی از ما به مناسبت تازه شدن فصل، به فکر تغییر دکوراسیون خانه می افتیم. این تغییر چیزی فراتر از یک خانه تکانی ساده است و می تواند شامل تغییری کلی در دکور خانه برای سال نو باشد. شاید اواخر سال سرتان شلوغ باشد و نتوانید آن طور که باید تغییراتی قابل توجه در دکور خانه ایجاد کنید؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم برای ایده گرفتن از این مقاله بهره ببرید که می تواند راهنمای خوبی برای تغییر دکوراسیون خانه و ایجاد تنوع برای سال تازه باشد.

با تغییر دکوراسیون خانه به استقبال سال نو بروید

برای تغییر دکوراسیون خانه برای سال نو احتیاجی نیست هزینه زیادی کنید، تنها کافی است پیشنهاداتی که در ادامه ارائه می دهیم را اجرا کنید تا خانه ای نو برای عید سال جاری داشته باشید.

جمع کردن بافت های زمستانی

یکی از محبوب ترین وسایلی که خانواده ها در زمستان از آن استفاده می نمایند، بافت هایی مانند شال مبل است که روی بخشی از کاناپه به عنوان تزئین قرار می گیرند. این بافت ها برای فصل زمستان فوق العاده هستند و علاوه بر بخشیدن ظاهری زمستانی به اتاق نشیمن، می توانید از آن ها برای زمانی که سردتان شده نیز بهره ببرید. اما نباید فراموش کنید که برای سال نو احتیاج است این بافت ها را از گوشه و کنار خانه که شامل اتاق پذیرایی و اتاق خواب ها می گردد، جمع کنید.

تغییر مکان وسایل خانه

اصلی ترین کاری که برای تغییر دکوراسیون خانه می توانید انجام دهید، تغییر دادن جای فعلی وسایل است. یکی از بزرگترین وسایلی که تغییر جای آن تأثیر زیادی روی تغییر دکوراسیون خانه دارد، مبلمان است. مبل، جایگاه، میز ناهارخوری، میزهای عسلی و فرش های خانه را کمی جابه جا کنید تا ظاهری متفاوت به خانه خود ببخشید. البته پیشنهاد می کنیم قبل از جابه جایی برای مشخص مکان نو هر مبل فکر کنید تا در حین کار مجبور به چند بار جابه جا کردن مبل ها و وسایل سنگین نباشید.

تغییر مکان وسایل خانه تنها محدود به وسایل داخل پذیرایی و ناهارخوری نیست و می توانید به تغییر دادن محل تخت خواب، بوفه، میز توالت و دیگر وسایل داخل اتاق خواب نیز فکر کنید. با توجه به اینکه همه ما در آپارتمان زندگی می کنیم زمانی را برای تغییر جای مبلمان و تخت انتخاب کنید که همسایه ها در حال استراحت نباشند.

جمع کردن قالی های اضافی

پوشاندن فضای خانه با قالی در فصل زمستان، فکر خوبی برای گرم نگه داشتن فضای داخلی است اما شما برای سال نو و بهار احتیاجی به این همه فرش و قالی نخواهید داشت؛ بنابراین آن ها را جمع نموده و تنها یکی یا دو تا قالی در پذیرایی پهن کنید. به این ترتیب علاوه بر ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه برای سال نو، چشم انداز ای خلوت در پذیرایی خواهید داشت.

استفاده از میزهای شیشه ای

برای تغییر دکوراسیون خانه برای سال نو سعی کنید میزهای جلوی مبل را از جنس شیشه سفارش دهید تا فضای خانه شما را اندکی تغییر دهند. میزهای شیشه ای یا شفاف جزء ملحقات طراحی دکوراسیون داخلی نو است و در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند.

استفاده از آباژور و نورپردازی در خانه

آباژورها نه تنها می توانند بخشی از دکوراسیون منزل باشند بلکه می توان از نور آن ها برای نورپردازی خانه نیز استفاده کرد. در کنار مبل های اصلی و در گوشه هایی از خانه که نور کافی دریافت نمی نمایند از آباژور بهره ببرید تا نور به خانه شما زیبایی دو چندانی دهد.

تغییر پرده ها

رنگ پرده تأثیر زیادی روی رنگ نور ورودی به خانه دارد؛ بنابراین بهتر است علاوه بر همخوانی با دکوراسیون و مبلمان، اندکی نیز نور را وارد خانه کند. می توانید از پرده های حریری بهره ببرید که در دو طرف آن ها پرده های رنگی قرار می گیرند و به این ترتیب نور به راحتی از بخش حریر رد شده و فضای خانه را روشن می نماید.

بهیافت وسایل خانه

قبل از هر چیز اجازه دهید شما را با این واژه نو آشنا کنیم. همه ما با واژه بازیافت آشنا هستیم و می دانیم ترجمه کلمه Recycle است؛ اما واژه دیگری نیز وجود دارد که به آن Upcycle گفته می گردد و ما در خبرنگاران آن را بهیافت ترجمه نموده ایم. در بهیافت وسایل ما به جای دور ریختن وسایل کهنه، آن ها را بازسازی و نو می کنیم. به عنوان مثال اگر یک جعبه قدیمی در گوشه کمد دارید که به هیچ دردی نمی خورده، می توانید آن را به یک گلدان تبدیل کنید یا می توانید با کمی رنگ و یک قلم مو، کاسه ای شکسته و قدیمی را بهیافت نموده و به عنوان دکوری بهره ببرید.

بهیافت محدود به وسایل کوچک نیست و حتی می توانید با سنباده زدن و رنگ کردن یک جایگاه قدیمی، روحی تازه به خانه خود ببخشید. این جایگاه می تواند بخشی از دکوراسیون نو خانه شما برای سال نو باشد. پس اگر وسایل کهنه ای دارید که تا الان از آن ها استفاده نمی کردید، به بهیافت آن ها فکر کنید.

بهره گیری بیشتر از نور

حالا که بهار دارد از راه می رسد و با خود نور و روشنایی به ارمغان می آورد، چه بهتر که از این فرصت استفاده نموده و با بهره گیری بیشتر از نور روز تغییری شگرف در دکور خانه خود ایجاد کنید. گاهی بعضی از بخش های خانه به علت نور کم، زیاد مورد توجه نیستند و حالا وقت آن رسیده تا با خانه تکانی از این نقاط دور افتاده از چشمتان دوباره بهره ببرید. اگر خانه شما نورگیر نیست و نور کافی ندارد، می توانید از انواع وسایل روشنایی مانند آباژور بهره ببرید.

استفاده از گل و گیاه

گل ها و گیاهان در هر فصلی می تواند زیبایی و تازگی را به خانه شما بیاورد. حالا که فصل بهار دارد از راه می رسد، می توانید گل های نوی بخرید که هم زمان با فرا رسیدن سال نو، خانه شما را سبز نمایند. با توجه به نور میانه رو به کم بسیاری از خانه های آپارتمانی، گلی را انتخاب کنید که احتیاجمند نور کم بوده و شرایط نگهداری از آن نیز آسان باشد. استفاده از گل ها و گیاهان یکی از زیباترین روش های تغییر دکوراسیون خانه است که به اندازه زیادی روی زنده بودن فضا و گرمی آن یاری می نماید.

استفاده از عکس های نو

عکس هایی که در طول سال در سفرهای مختلف گرفته اید را قاب نموده و خبرنگاران خانه خود را با شادی های خود رنگین کنید. حتی می توانید نقاشی نوی بخرید و آن را روی خبرنگاران اصلی خانه نصب کنید.

اضافه کردن دکوری های نو

بعضی از دکوری های ریز و اضافه را جمع نموده و خانه را کمی خلوت کنید. دکوری های ریز آن هم در تعداد زیاد، خانه را شلوغ و به هم ریخته نشان می دهد. شما که نمی خواهید در آستانه سال نو خانه ای شلوغ و پر از وسایل ریز و درشت داشته باشید. اگر قصد خرید دکوری نوی دارید سعی کنید نمونه هایی را بخرید که با دکوراسیون نو خانه شما همخوانی داشته باشند. پس فضای خانه را اندکی خلوت نموده و تنها از یک تابلو و یک یا دو گلدان در کنار چند دکوری بهره ببرید.

تغییر رنگ خبرنگارانها

یکی از برترین راه ها برای تغییر دکوراسیون خانه که می توانید برای عید ایجاد کنید، تغییر رنگ خبرنگارانهاست. برای زیباتر شدن و البته دلبازتر شدن خانه می توانید از رنگ های روشن استفاده نموده یا حتی خبرنگارانپوش و کاغذخبرنگارانی بخرید. اینکه کدامیک را انتخاب می کنید بستگی به دکوراسیون خانه، سلیقه و بودجه شما دارد.

اضافه کردن فضای استراحت

در حال حاضر بیشتر اعضای خانواده کار می نمایند و مدت زمان کمی را در خانه هستند پس چه بهتر که فضایی برای استراحت یا ریلکس کردن در نظر بگیرید. برای این فضا می توانید از جایگاه های راک استفاده نموده و با یک آباژور یا چراغ خواب، نورپردازی زیبایی را به این گوشه امن و آرام خانه خود اضافه کنید.

تغییراتی در آشپزخانه

قاعدتاً آشپزخانه یکی از مهم ترین و اساسی ترین تمیزکاری ها را برای فرا رسیدن بهار احتیاج خواهد داشت. اگر می خواهید تغییری اساسی در آشپزخانه ایجاد کنید می توانید از کاشی ها و خبرنگارانپوش هایی که در طرح ها و رنگ های متنوع وجود دارند، بهره ببرید. علاوه براین می توانید کابینت ها را نیز رنگ نموده یا از روکش نو برای آن ها بهره ببرید. در خصوص آشپزخانه نمی توان وسایل را زیاد جابه جا کرد، اما اضافه کردن رنگ به اجزای آن می تواند کار جذابی باشد.

تغییراتی در سرویس بهداشتی

یکی از کارهای که می توانید برای تغییر دکوراسیون در سرویس بهداشتی انجام دهید، اضافه کردن شمع های معطر و زیبا یا حتی گلدان های کوچک در گوشه ای از سرویس بهداشتی است. از قفسه و انواع شلف و جاحوله ای برای مرتب کردن سرویس بهداشتی بهره ببرید و سعی کنید وسایل اضافی را از سرویس خارج کنید.

برای تغییر دکور خانه تان آگهی های خبرنگاران را ببینید

تغییر دادن فضای بیرونی و بالکن

آخرین کاری که برای تغییر دکوراسیون خانه برای سال نو باید انجام دهید، ایجاد تغییراتی در فضای بیرونی خانه یا بالکن است. اگر فضای کافی دارید، سعی کنید یک میز و دو جایگاه کوچک و چند گلدان به فضای بالکن اضافه کنید تا از این ظاهر ساده خود خارج شده و برای گذراندن یک عصر دلنشین آماده گردد.

خانه تکانی یکی از رسوم قدیمی است که در روزهای انتهای سال در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر نیز انجام می گردد و همه در تکاپوی آن هستند تا برای سال نو آماده شوند. همان طور که برای سال نو لباس نو می خریم، ضروری است برای تغییر در روحیه خود نیز، تغییراتی در دکوراسیون خانه ایجاد کنیم.

تجربه به ما ثابت نموده که بسیاری از خانواده ها در انتها سال برای تغییر دکوراسیون خانه خود برای سال نو سری به خبرنگاران می زنند و وسایل اصلی و دکوری موجود را آنالیز می نمایند. پیشنهاد می کنیم شما هم برای ایجاد تغییری هر چند کوچک برنامه ریزی کنید. این تغییر می تواند شامل اضافه کردن دکوری نو به خانه یا حتی تغییر مبلمان باشد. حالا که خبرنگاران شرایط را برای خانه تکانی آماده نموده از این فرصت استفاده نموده و خانه خود را نونوار کنید.

منبع: بلاگ دیوار
انتشار: 8 مرداد 1401 بروزرسانی: 8 مرداد 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1347

به "با تغییر دکوراسیون خانه به استقبال سال نو بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تغییر دکوراسیون خانه به استقبال سال نو بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید