باید شرکت های جدید وارد بازار بورس شوند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، رئیس کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا گفت: باید فضایی در بورس ایجاد کنیم که مردم صرفا به سراغ خرید سهام شرکت های عظیم نروند و باید شرکت های جدید وارد بازار بورس شوند تا قدرت انتخاب مردم و امنیت سرمایه گذاری بالا برود.

باید شرکت های جدید وارد بازار بورس شوند

به گزارش، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی آقا محمدی رئیس کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا در دوازدهمین نشست کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا که با حضور اعضای کمیته در محل وزارت کشور برگزار گردید با بیان اینکه کرونا می تواند فرصتی برای سرمایه گذاری و رونق مالی کشور باشد، گفت: با مرور اقدامات انجام گرفته بهتر می توانیم برای آینده برنامه ریزی کنیم و آمادگی لازم را برای مهار این بیماری در موج های بعدی داشته باشیم.

رئیس کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا با بیان اینکه امروز یکی از بحث های مهم در کشور، بورس و سرمایه گذاری های اجرا شده در این حوزه است، گفت: بورس یک فرصت عظیم برای اقتصاد کشور است و در صورت داشتن برنامه ریزی دقیق تر و عملیاتی تر می توان از این بازار سرمایه برای رونق مالی کشور یاری گرفت.

آقا محمدی توضیح داد: امروز کشور احتیاجمند خدمات رسانی بیشتر است و در این خصوص استارتاپ ها می توانند خدمات کرونایی به مردم ارائه داده و از ظرفیت بورس برای سرمایه گذاری و توسعه کار خود استفاده نمایند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به برطرف یکی از مسائل موجود در حوزه کسب و کار در کشور اشاره نمود و گفت: ثبت شرکت ها مهمترین مانع بود که با شکل گیری پنجره واحد امروز کار ثبت شرکت از 72 روز به 3 روز تقلیل یافته است.

او با بیان اینکه چالش مهم دیگر در بحث سرمایه گذاری فقدان دادگاه های تجاری تخصصی بود که فرایند رسیدگی به پفراینده های مالی را طولانی می کرد، اضافه کرد: اقتصاد با معیشت و زندگی مردم سروکار دارد و باید مسائل مالی در دادگاه های اختصاصی تجاری در کمترین زمان ممکن طرح و پایان یابد.

آقا محمدی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که زمینه های حضور شرکت های دانش بنیان در بورس فراهم گردد، گفت: در حال حاضر 628 شرکت عظیم بورسی در بازار فعالیت دارند که لازم است زمینه فعالیت سایر شرکت های عظیم فراهم گردد.

او ادامه داد: امروز نظاره گر ورود هتل ها، بیمارستان های خصوصی و شرکت های تولیدی و تجاری فعال در بازار بورس هستیم و ادامه این فرایند می تواند ضمن شفاف سازی در حوزه مالیات دهی، زمینه سرمایه گذاری های بیشتر را در کشور فراهم سازد.

رئیس کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا با بیان اینکه باید فضایی در بازار عظیم بورس ایجاد کنیم که مردم صرفا به سراغ خرید سهام 628 شرکت عظیم نفرایند، گفت: برای این کار باید شرکت های جدید وارد بازار بورس شوند تا قدرت انتخاب مردم و همچنین امنیت سرمایه گذاری بالا برود.

آقا محمدی در ادامه صحبت هایش به یکی دیگر از ظرفیت های عظیم بورس در حوزه سرمایه گذاری های کلان و بلندمدت اشاره نمود و گفت: در حوزه ساخت پالایشگاه و تولیدات دارویی نظیر همین واکسن کرونا، می توان از مکانیسم بورس برای جذب سرمایه استفاده کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از رسانه ها خواست تا جهت دهی و خواسته شان را تعیین نمایند و متناسب با احتیاج های جامعه و واقعیت های کشور مطالبه گری نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 405

به "باید شرکت های جدید وارد بازار بورس شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید شرکت های جدید وارد بازار بورس شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید