اعطای تسهیلات کم بهره به کشت گیاهان دارویی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از آغاز ثبت نام متقاضیان استفاده از تسهیلات 4 درصدی برای کشت گیاهان دارویی در استان خبر داد.

اعطای تسهیلات کم بهره به کشت گیاهان دارویی

جلال بوتراب سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در مصاحبه با خبرنگار از ، اظهار کرد: پیرو تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید، از محل تسهیلات منابع داخلی بابت اجرای طرح گیاهان دارویی از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری تبصره (18) قانون بودجه سال 1399 کل کشور مبلغ 16 میلیارد 527 میلیون ریال در مرحله اول به استان اختصاص یافته است.

بوتراب اظهار داشت: متقاضیان با ثبت نام در سامانه سیتا، در صورت واجد شرایط بودن و ارایه مدارک و مستندات لازم می توانند از این وام با یک سال دوره تنفس، یک سال دوره مشارکت و 3 سال بازپرداخت با بهره 4 درصد در 3 قسط در خاتمه هر سال برخوردار شوند.

او گفت: اعطای تسهیلات بانکی به اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و غیر دولتی واجد شرایط برای اجرای سرمایه گذاری در زمینه توسعه گیاهان دارویی در اراضی دیم وآبی به منظور افزایش کیفیت و کمیت محصول، افزایش صادرات و افزایش بهره وری آب امکان پذیر است.

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت های جهادکشاورزی شهرستان ها مراجعه کنند.

بوتراب ادامه داد: مچنین تولید کنندگان گیاهان دارویی می توانند در قالب این طرح از یارانه بذر و نشا و نهال و پیاز و سایر اندام های تکثیری برای کشت گیاهان دارویی هم استفاده کنند.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1012

به "اعطای تسهیلات کم بهره به کشت گیاهان دارویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات کم بهره به کشت گیاهان دارویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید