اسطوره های عشق روانه بازار نشر شد ، روایتی از سال های مبارزه با صدام

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، کتاب اسطوره های عشق نوشته کمال السید، نویسنده عراقی با ترجمه اسماء خواجه زاده به همت انتشارات راه یار چاپ و روانه بازار نشر شد.

اسطوره های عشق روانه بازار نشر شد ، روایتی از سال های مبارزه با صدام

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، این کتاب داستانی بر اساس زندگی شهیده میسون غازی، از شهدای جریان اسلامی مبارزه در سال های حکومت صدام حسین و حزب بعث در عراق است.

در مقدمه اسطوره های عشق، در معرفی کتاب چنین آمده است: در سال 2003 میلادی با سقوط صدام حسین، راه برای معرفی شهدای عراقی- که در طول سال های حکومت بعثی در برابر آن رژیم ایستادگی می کردند- باز شد و با خروج اسناد از دستگاه های اطلاعاتی و استخباراتی رژیم بعث و همچنین با باز شدن قفل زبان هایی که از ترس رژیم سخن نمی گفتند، کتاب های متعددی درباره این شهدا نوشته شد. کتابی که در دست شماست، رمانی الهام گرفته از همین اسناد و خاطرات جمع آوری شده پس از سقوط صدام است.

شهیده میسون غازی، یکی از این زنان زندانی دوران حکومت صدام است که مدتی پس از حبس، اعدام می شود. کمال السید نویسنده عراقی، اسطوره های عشق را با الهام از خاطرات و اسناد منتشرشده درباره این شهیده نگاشته است. نکته مهم در این کتاب آن است که بسیاری از حوادث اجتماعی را که جامعه عراق و بویژه جامعه شیعی عراق را شکل داده، به خواننده معرفی می کند.

چگونگی برخورد با نحله ها، اثرات مدرنیته و نوگرایی در کنار بعثی گرایی و اعتماد و اعتقاد به اصول مذهبی و دینی و قیام علیه ظلم و ستم حزب بعث، با وجود خفقان آن دوران جامعه شیعی عراقی، کم و بیش در این کتاب در قالب داستانی مؤثر معرفی شده است.

منبع: وطن امروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 580

به "اسطوره های عشق روانه بازار نشر شد ، روایتی از سال های مبارزه با صدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسطوره های عشق روانه بازار نشر شد ، روایتی از سال های مبارزه با صدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید