آموزش تعمیر اتو پرس بایترون

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، دستگاه اتو پرس با پهنای صفحه حرارتی بالای خود و شدت بخار زیاد باعث باز شدن چروک لباس ها می شود و در نتیجه در وقت و زمان صرفه جویی به سزایی دارد. زمانی که اتو پرس شما دچار مشکل می شود، دیگر هیچ عملکرد مثبتی ندارد. مثلا زمانی که اتو پرس بخار نداشته باشد و یا صفحه آن گرم نشود چروک لباس به هیچ وجه باز نمی شود.

آموزش تعمیر اتو پرس بایترون

در این مطلب آماده شده از مجموعه نیک تعمیر به مسائل رایج اتو پرس بایترون اشاره می کنیم و نحوه عیب یابی و تعمیر اتو پرس بایترون را برای شما شرح می دهیم. چنانچه مشکل دستگاه شما بر طرف نشد و نیازمند راهنمایی بیشتر بودید با متخصصین تعمیرات اتو پرس در نیک تعمیر تماس بگیرید.

آموزش تعمیر اتو پرس بایترون که بخار نمی دهد

تمامی دستگاه هایی که با بخار سر و کار دارند باید در هفته یکبار استفاده شوند. اتو پرس ها هم جزء وسایلی هستند که بخار نقش مهمی در کارکرد آنها دارد. در صورت استفاده نکردن از دستگاه اجزای داخلی رسوب گرفته و شما را نیازمند سرویس اتو پرس می کند.

بهتر است قبل از استفاده از اتو پرس، منبع آب اتو پرس را چک نمایید. در صورتی که آب در منبع نباشد و یا کم باشد موجب بخار ندادن اتو پرس می گردد.

در اتو پرس های بایترون برای رسیدن به بخار مناسب باید درجه حرارت به درستی تنظیم شده باشد. در صورتی که درجه حرارت به درستی تنظیم نشده باشد دستگاه به حد مناسب درجه حرارت نرسیده و بخار تولید نمی کند.

بعضی از مدل های اتو پرس دارای یک فیلتر حاوی رزین می باشند که کار آن دریافت مقداری از سختی آب مخزن دستگاه می باشد. چنانچه این فیلتر در هر صورت به مشکل بخورد، دستگاه هیچ بخاری تولید نخواهد کرد.

در بعضی موارد دیده شده که منبع و فیلتر درست در جای خود قرار نگرفته است که همین عامل موجب بخار نکردن اتو پرس بایترون می گردد. توصیه می گردد بعد از ریختن آب در مخزن، فیلتر و مخزن آب اتو پرس را به شکل صحیح در جای خود قرار دهید.

اتو پرس ها دارای برد الکترونیکی می باشند و بسیار حساس به نوسان برق می باشند. کوچک ترین نوسان برق موجب می گردد تا قسمت های مختلف دستگاه دچار مشکل گردد. بهتر است از محافظ برق های استاندارد استفاده کنید.

اتو پرس ها برای تشکیل بخار در دو مدل طراحی شده اند، یک مدل دارای بویلر و یک مدل بدون بویلر، که هر دو مدل به شدت به املاح آب حساس هستند. آب های دارای املاح (آب سخت) به شدت به دستگاه آسیب می زنند و رسوب گرفتگی موجب صدمه زدن به سایر قسمت های دستگاه و در نتیجه بخار ندادن اتو پرس می گردد.

آموزش سرویس اتو پرس بایترون که داغ نمی گردد

زمانی که ترموستات اتو پرس عملکرد خود را از دست بدهد، موجب گرم نکردن اتو پرس بایترون و یا بیش از حد گرم شدن دستگاه می گردد. راهکار آن تعویض و یا در صورت امکان تعمیر ترموستات می باشد.

زمانی که از دستگاه اتو پرس بیش از حد استفاده گردد، در دستگاه های بی کیفیت باعث سوختن المنت و سیم کشی می گردد. که در تعمیرات اتو پرس بایترون المنت سوخته را تعویض می کنند. المنت به هیچ وجه قابل تعمیر نمی باشد.

زمانی که برد الکترونیکی اتو پرس به دلایلی مانند نوسان برق و استفاده نکردن طولانی مدت از دستگاه، دچار مشکل گردد موجب می گردد تا ولتاژ مناسب به المنت دستگاه نرسد و باعث گرم نکردن اتو پرس گردد.

تعمیرات اتو پرس بایترون که صدا می دهد

بعضی از مدل های اتو پرس فاقد برد الکترونیکی می باشد که دارای المنت، ترموستات، پمپ و تعداد محدودی سنسور می باشد. در مدل دیگر که دارای برد الکترونیکی لست، شرایط خاصی در نحوه کارکرد و نحوه نگهداری دارد. بوق زدن دستگاه اتو پرس یکی از ارورهای این مدل از دستگاه است که موجب مسائلی مانند گرم نشدن اتو پرس می گردد.

در سرویس و عیب یابی اتو پرس بایترون با تعویض قطعات اساسی برد، این ارور بر طرف می گردد.

راهکار ساده برای جلوگیری از بوق زدن اتو پرس این می باشد که از دستگاه اتو پرس هر هفته استفاده کنید و این موضوع باعث می گردد هم برد الکترونیکی دستگاه و هم قسمت بخاربه مشکل نخورد.

منبع: مجموعه نیک تعمیر متخصص در تعمیر اتو پرس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 461

به "آموزش تعمیر اتو پرس بایترون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تعمیر اتو پرس بایترون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید