آمریکا مانع از انتشار بیانیه نهایی جی 20 شد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که به تازگی دستوری مبنی بر توقف پرداخت سهمیه مقرر این کشور به سازمان بهداشت جهانی را صادر نموده، اخیراً از انتشار بیانیه نهایی نشست وزرای بهداشت جی 20 نیز ممانعت کرد.

آمریکا مانع از انتشار بیانیه نهایی جی 20 شد

وی در توجیه عدم پرداخت سهمیه آمریکا به سازمان بهداشت جهانی، این سازمان را به اتخاذ سیاستهای جانبدارانه و متمایل به چین و عدم شفافیت در رویکرد خود نسبت به همه گیری کرونا متهم کرد.

اکنون دلیل ترامپ برای جلوگیری از انتشار این بیانیه، حمایت آشکار آن از نقشی است که سازمان بهداشت جهانی در مقابله با همه گیری ویروس کرونا ایفا نموده است.

طبق گزارش روزنامه دیلی تلگراف انگلیس، کاخ سفید بار دیگر این نهاد بهداشتی و درمانی بین المللی را به سیاستهای جانبدارانه از چین متهم کرد.

در بیانیه 52 پاراگرافی که به رؤیت روزنامه دیلی تلگراف رسید، یک پاسخ جهانی به همه گیری کووید -19 درنظر گرفته شده که در آن سازمان بهداشت جهانی به عنوان هماهنگ کننده اصلی معرفی می گردد. با این حال، بیانیه نهایی همچنان در حالت پیش نویس باقی مانده و آمریکا از انتشار رسمی آن جلوگیری می نماید.

در یکی از بندهای این بیانیه آمده است که ما [وزرای بهداشت جی 20] از تعهد سازمان بهداشت جهانی در هماهنگ سازی مبارزه بین المللی علیه این همه گیری بطور کامل حمایت می کنیم و به تقویت هرچه بیشتر آن متعهد می شویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 194

به "آمریکا مانع از انتشار بیانیه نهایی جی 20 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مانع از انتشار بیانیه نهایی جی 20 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید