آزادی مذهبی ارتقادهنده روابط متقابل میان مذاهب مختلف است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، معاون رئیس موسسه بین المللی حقوق بشردوستانه دانشگاه سان رمو ایتالیا گفت: آزادی مذهبی که از طریق قانون تعریف شده ارتقادهنده روابط متقابل میان مذاهب مختلف است.

آزادی مذهبی ارتقادهنده روابط متقابل میان مذاهب مختلف است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه از قم، میشل ووتی در دومین کنفرانس بین المللی اسلام و حقوق بین الملل بشردوستانه که عصر امروز در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید، با اشاره به ریشه های خداشناسی و مردم شناسی قانون بین المللی حقوق بشردوستانه گفت: باوجود قواعد زمان جنگ اطمینان حاصل می گردد که از رفتارهای مخاصمه آمیز جلوگیری گردد.

معاون رئیس موسسه بین المللی حقوق بشردوستانه دانشگاه سان رمو ایتالیا بابیان اینکه بودائیسم، هندوئیسم و سایر مذاهب جهان قوانینی دارند که تأکید بر ایده ها و سنت ها دارند، اضافه کرد: چند فرهنگی آی اچ آل سبب قوانین دیگر بین المللی شده است این مفهوم دارای ریشه فرهنگی است و سنت های آفریقایی و دیگر سنت ها انواع و اقسام ابزارها را استفاده نموده اند تا سوء استفاده در جنگ نگردد.

وی با تأکید بر ماده 33 کنوانسیون ژنو گفت: باید بر ارزش ها و اهداف مشترک من جمله آب، ساختارهای سلامت عمومی و ثروت های دیگر احترام گذاشته گردد.

ووتی با تأکید براینکه نمی توان مذهب را از کنوانسیون های بین المللی جدا کرد، گفت: یکی از نتایجی که در این کنوانسیون ها ذکرشده نقش مذاهب است مسئله دیگر این است که مذهب به عنوان یک عامل نجاتی برای قانون بشردوستانه بین المللی است.

معاون رئیس موسسه بین المللی حقوق بشردوستانه دانشگاه سان رمو بابیان اینکه مذهب می تواند اصول اصلی حقوق بشردوستانه عمل کند، توضیح داد: به عنوان نمونه در جمهوری مرکزی آفریقا بعضی رهبران بین مسلمانان و مسیحیان کمیته ای تشکیل دادند تا از درگیری مذهبی جلوگیری نمایند.

وی بیان نمود: ما شاهد یک رنسانس و بازگشت در باره نقش مذاهب جهانی در خصوص افراد، اشخاص و حل مسائل زیست محیطی و نقش آن ها در حل مسائل هستیم.

ووتی بابیان اینکه آزادی مذهبی که از طریق قانون تعریف شده ارتقادهنده روابط متقابل میان مذاهب مختلف است، گفت: به جای درگیری جهانی می توانیم از ارزش های مشترکی برای نفع مشترک استفاده کنیم.

معاون رئیس موسسه بین المللی حقوق بشردوستانه دانشگاه سان رمو اعلام کرد: ما احتیاج داریم مسئله روحانی بشری را به قوانین بین المللی بشردوستانه بازگردانیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 9

به "آزادی مذهبی ارتقادهنده روابط متقابل میان مذاهب مختلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی مذهبی ارتقادهنده روابط متقابل میان مذاهب مختلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید