3 نکته حیاتی برای سفر به استانبول که باید بدانید!

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، هر شهر و کشوری قواعد و قوانین خاصی هم برای شهروندانش دارد و هم برای گردشگرانی که به آن شهر یا کشور سفر می نمایند. گاهی ممکن است اطلاع نداشتن از این قانون ها، محدودیت ها و حتی دانستنی های خیلی معمولی، برای مسافران و گردشگران دردسرهای بزرگی به وجود بیاورد!

3 نکته حیاتی برای سفر به استانبول که باید بدانید!

استانبول یکی از شهرهایی است که مقصد گردشگری ایرانی هاست و بسیاری از ایرانی ها هر سال چندین بار به این شهر سفر می نمایند، با این حال ممکن است بعد از چندین سفر هم برخی از قوانین این شهر یا نکته هایی که می تواند به نفع یا ضرر آن ها باشد را ندانند! اگر شما هم قصد سفر به استانبول دارید می توانید برای دانستن این قوانین و نکته ها با تریپ همراه باشید!

1. پلیس گردشگری استانبول

پلیس گردشگری استانبول تقریبا مشهور است اما این که این پلیس چه خدماتی به گردشگران ارائه می دهد هنوز چندان شناخته شده نیست. اگر مدارکی مثل پاسپورت شما گم شد یا آن را از شما سرقت کردند، می توانید به وسیله پلیس گردشگری پیگیر مدارک تان باشید. احتیاجی نیست نگران مسأله زبان باشید چون کارکنان پلیس گردشگری به زبان های مختلف به ویژه فارسی و انگلیسی صحبت می نمایند. دفتر این نیروی پلیس در مسجد سلطان احمد است. پلیس گردشگردی استانبول می تواند در زمینه حمل یا فروش مواد مخدر، اعمال قانون کند، همانطور که می دانید ترکیه از جمله کشورهایی است که در این زمینه قانون های بسیار سختی وضع نموده است.

اگر احتیاج به یاری پلیس گردشگری ترکیه داشتید می توانید با این شماره ها با آن تماس بگیرید: 155 و 5274503- 0212

2. تبدیل ارز

برای سفر ترکیه احتیاجی نیست حتما پول تان را به لیر تبدیل کنید، می توانید دلار ببرید و چون در سرتاسر استانبول صرافی های بسیاری وجود دارد اما باید مراقب باشید تا گرفتار لیرهای تقلبی نشوید! اگر صرافی قیمتی پایین تر از سایر صرافی ها به شما داد باید به صداقت کارش شک کنید و برای قیمت پایین وسوسه نشوید.

3. حمل و نقل در استانبول

اگر می خواهید در استانبول سفرهای درون شهری زیادی داشته باشید حتما باید برای هزینه های آن برنامه ریزی کنید. هزینه های تاکسی در این شهر زیاد است، اما می توانید از سایر وسایل نقلیه عمومی برای کاهش این هزینه ها بهره ببرید، اما اگر تعداد همراها نتان سه تا چهار نفر است استفاده از تاکسی برای تان به صرفه تر است. نباید فراموش کنید که کرایه تاکسی های استانبول شب ها دو برابر است.

در انتها تلفن های ضروری ترکیه را برای تان آماده نموده ایم تا در صورت احتیاج از آن ها بهره ببرید؛ پلیس امداد 155، آمبولانس 112، آتش نشانی 110

منبع: تریپ
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 73

به "3 نکته حیاتی برای سفر به استانبول که باید بدانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نکته حیاتی برای سفر به استانبول که باید بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید