وام 300 میلیونی ساخت مسکن در راه است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به تبصره 18 قانون بودجه 1400 و راهنمایی 360 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانکی به حوزه ساخت مسکن، گفت: در شرایط کنونی پیگیری از بانک مرکزی به منظور تخصیص سهمیه هر بانک برای پرداخت 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات به 1.2 میلیون متقاضی واجد شرایط در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است.

وام 300 میلیونی ساخت مسکن در راه است

پیگیری تسهیلات 300 میلیونی

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بیان این نکته که طبق قانون بانک مرکزی تا انتهای فروردین ماه باید سهمیه هر بانک برای پرداخت 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن را معین و فرایند پرداخت را به صورت برخط گزارش دهد، تاکید نمود: وزارت راه و شهرسازی این بحث را در قالب مکاتبه ای به بانک مرکزی ارسال می نماید تا شاهد اجرای دقیق قانون بودجه باشیم.

وی در تشریح تبصره 18 قانون بودجه، اضافه کرد: براساس این تبصره، در سال 1400،مبلغ 360 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانکی در قالب تسهیلات پرداختی برای ساخت در مجموع 1.2 میلیون واحد مسکونی شهری و روستایی در قالب تسهیلات 300 میلیون تومانی به متقاضیان واجد شرایط ارائه خواهد شد.

آمادگی برای معرفی 1.2 میلیون متقاضی

محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا وزرات راه و شهرسازی امکان تامین زمین و همچنین معرفی افراد واجد شرایط برای استفاده از 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به منظور ساخت مسکن را دارد یا خیر؟ گفت: به طور کلی باید گفت، این آمادگی در وزارت راه و شهرسازی وجود دارد و برنامه ریزی برای تامین زمین 5 میلیون واحد مسکونی در سطح کشور صورت گرفته است و از نظر آمادگی و اقدام مسئله ای برای ساخت 1.2 میلیون واحد مسکونی در سال 1400 وجود ندارد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اینکه تامین منابع اقتصادی فرایند ساخت مسکن را تسهیل خواهد نمود، گفت: در قانون ذکر شده، الویت ساخت واحدهای مسکونی با بافت های فرسوده است که احتیاجی به تامین زمین و زیرساخت های مورد احتیاج ندارد و منابع اقتصادی 360 هزار میلیارد تومانی ساخت مسکن می تواند به ارتقای این بافت یاری شایانی کند.

محمود زاده در خاتمه گفت: در مجموع مشکل خاصی از سوی وزارت راه و شهرسازی به منظور جهش فراوری مسکن وجود ندارد، چون برنامه ریزی های آن لازم برای تامین زمین و ثبت نام متقاضیان واجد شرایط از پیش صورت گرفته است.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 822

به "وام 300 میلیونی ساخت مسکن در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 300 میلیونی ساخت مسکن در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید