لغو پرواز تهران به تفلیس برای سومین بار

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران : چهارشنبه هفته گذشته پرواز تهران-تفلیس که قرار بود توسط یک شرکت هواپیمایی ایرانی انجام گردد لغو شد و با این اتفاق اتباع دو کشور که ماه هاست در انتظار بازگشت هستند همچنان بلاتکلیف مانده اند.

لغو پرواز تهران به تفلیس برای سومین بار

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، چهارشنبه هفته گذشته قرار بود یکی از شرکت های هواپیمایی ایرانی، تعدادی از اتباع یا مسافران گرجستانی مقیم ایران را که پس از شیوع کرونا امکان بازگشت به کشور متبوع خود را نداشتند، در پروازی فوق العاده به تفلیس منتقل نموده و ایرانیان مقیم این کشور را به تهران برگرداند.

اما انجام این پرواز به دلیل آنچه از سوی این ایرلاین ایرانی، نرسیدن به حد نصاب اعلام شده، لغو شد.

پرواز صبح چهارشنبه هفته گذشته در حالی لغو شد که مسافران چشم انتظار این پرواز روز قبل از آن نیز با لغو پرواز یک شرکت هواپیمایی ایرانی دیگر روبرو شده بودند و دیروز امیدوارانه در انتظار این پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) باقی مانده بودند.

پیش از این نیز اتباع دو کشور در تاریخ 15 ماه جاری میلادی (ژوئیه) شاهد لغو یک پرواز فوق العاده دیگر بودند؛ حال آنکه سازمان هواپیمایی کشوری ایران و گرجستان مجوز انجام این پروازهای فوق العاده را صادر نموده بودند.

علت اصلی لغو پروازهای فوق که با پیگیری های وزارت امور خارجه از سازمان های هواپیمایی کشوری این دو کشور، قرار بود انجام گردد، عدم رسیدن تعداد مسافران به حد نصاب اعلام شده است و این در حالی است که بعضی از مسافران به لحاظ شرایط اضطراری و دوری چندین ماهه از وطن خود حاضر به انجام تعهدات اقتصادی بیشتر از نرخ معمول انجام این پرواز هستند.

این شرایط در شرایطی اتفاق می افتد که ماه گذشته یکی از ایرلاین های ایرانی به برقراری یک پرواز با تعداد 12 تن از اتباع دو کشور (6 ایرانی و 6 گرجستانی) اقدام کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 271

به "لغو پرواز تهران به تفلیس برای سومین بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پرواز تهران به تفلیس برای سومین بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید