قابلیت تازه امنیتی گوگل برای کاربران اندروید

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، گوگل در حال ایجاد تغییرات قابل توجهی در نحوه عملکرد Play Protect است و به طور اتوماتیک مجوز برنامه های استفاده نشده را حذف می نماید. طبق آمار شرکت Statista، حدود 25 درصد از برنامه های دانلود شده به وسیله کاربران تلفن همراه فقط یک بار استفاده می شوند و پس از آن دیگر هرگز استفاده نمی شوند.

قابلیت تازه امنیتی گوگل برای کاربران اندروید

به گزارش خبرنگاران، با توجه به مجوز هایی که بسیاری از برنامه ها برای نصب احتیاج دارند، این این امر می تواند در دراز مدت منجر به خطرات مهم حریم خصوصی و امنیتی گردد. گوگل اکنون با بروزرسانی Google Play Protect، مجوز های برنامه هایی را که مدتی بدون استفاده مانده اند حذف می نماید. Google Play Protect برای محافظت از دستگاه های اندرویدی در برابر برنامه های مخرب و سایر بدافزار ها طراحی شده است. Play Protect از این پس به محافظت از دستگاه ها در برابر برنامه های استفاده نشده یاری خواهد نمود.

اندروید 11 و نسخه های جدیدتر این ویژگی را از قبل داشتند و دسترسی برنامه های بلااستفاده را از دوربین، میکروفون و موارد دیگر برای مدتی حذف می کردند. پس از این بروزرسانی نسخه های قدیمی تر اندروید نیز از این ویژگی حفاظتی بهره مند خواهند شد. بدیهی است که بعضی از برنامه ها باید همواره مجوز دسترسی به اندروید و عملکرد دستگاه را داشته باشند. توسعه دهندگان این برنامه ها می توانند برنامه های خود را با عنوان محافظت شده در برابر ویژگی پاک سازی اتوماتیک Play Protect پرچم گذاری نمایند. این کار سبب می گردد تا این برنامه ها بدون توجه به مدت زمان استفاده نشدن، دچار آسیب نشوند. کاربران برای اینکه ببینند مجوز کدام یک از برنامه هایشان لغو شده است، باید وارد پلی استور شده و Play Protect را انتخاب نمایند. برنامه هایی که برای حذف مجوز در نظر گرفته شده اند در بخش Removing permissions for unused apps لیست شده اند.

منبع: androidauthority

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1310

به "قابلیت تازه امنیتی گوگل برای کاربران اندروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت تازه امنیتی گوگل برای کاربران اندروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید