شکست نزدیک تیم ملی ایران برابر آلمان، خودزنی در حساس ترین شرایط

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، به گزارش خبرنگاران، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی هفته سوم امروز آدینه از ساعت 12:30 مقابل تیم ملی آلمان صف آرایی کرد.

شکست نزدیک تیم ملی ایران برابر آلمان، خودزنی در حساس ترین شرایط

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

با تصمیم ولادیمیر الکنو، سعید معروف، محمد موسوی، مسعود غلامی، آرمان صالحی، میثم صالحی، میلاد عبادی پور و صابر کاظمی بازیکنان شروع کننده برای ایران بودند.

ست نخست؛ 25 بر 23 به سود ایران

آلمانی ها در شروع ست نخست 4 اختلاف امتیاز پیش افتادند تا با نتیجه 6 بر 2 تیم برتر زمین باشند، در این زمان الکنو درخواست تایم استراحت داد تا وقفه ای در امتیاز گیری آلمانی ها به وجود آورد، همین وقت یاری بسیاری به تیم ملی کرد و در ادامه ملی پوشان با جبران اختلاف امتیاز بازی را در امتیاز 7 برابر کردند و سپس اسپک میثم صالحی ایران را در نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 پیش انداخت. سرویس های خوب ایران در ادامه اختلاف امتیاز را به سود ملی پوشان کشورمان همراه داشت و دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 14 به سود شاگردان الکنو همراه شد. در نهایت ست نخست با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران به سرانجام رسید.

ست دوم؛ 25 بر 20 به سود آلمان

بازی در ست دوم برای دو تیم پایاپای و برابر شروع شد و آلمانی ها پیروز شدند نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 6 پشت سر بگذارند. در ادامه اشتباهات ملی پوشان ایران و دفاع خوب آلمان اختلاف 5 امتیاز را به سود شاگردان جیانی به وجود آورد و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 11 به سود آلمان همراه شد. دفاع ناقص ملی پوشان و سرویس های بد ایران باعث شد تا دومین ست با نتیجه 25 بر 20 به سود آلمان همراه شد.

ست سوم؛ 25 بر 19 به سود آلمان

اشتباهات مکرر ملی پوشان ایران و فرایند خوب آلمانی ها در ست دوم باعث شد تا نخستین تایم استراحت فنی با 5 اختلاف امتیاز و با نتیجه 8 بر 3 به سود آلمانی ها همراه گردد. رجحان آلمانی ها در دفاع و حمله اختلاف امتیاز را افزایش داد تا دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 8 به سود حریف همراه گردد. در نهایت ست سوم با نتیجه 25 بر 19 به سود آلمان همراه شد.

ست چهارم؛ 25 بر 19 به سود ایران

شروع ست چهارم با تشویق بازیکنان ذخیره ایران و روحیه دادن به تیم ملی شروع شد که این کار ایرانی ها با اعتراض آندره جیانی همراه شد اما الکنو در پاسخ او را به سکوت دعوت کرد. روحیه خوب بازیکنان ایران باعث شد نخستین وقت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود تیم ملی همراه گردد. نکته جالب در ست چهارم تشویق بازیکنان آلمان بود که آنها نیز در واکنش به روحیه خوب بازیکنان ذخیره تیم ملی ایران به وجود آمد. پوشان ایران اختلاف امتیاز خود را حفظ کردند تا دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 14 به سود شاگردان الکنو به سرانجام رسد. دفاع خوب ایران در ست چهارم باعث شد تا ایران این ست را با نتیجه 25 بر 19 با پیروزی پشت سر بگذارد تا تکلیف برنده بازی به ست پنجم کشیده گردد.

ست پنجم؛ 15 بر 13 به سود آلمان

سرنوشت بازی به ست پنجم کشیده شد و آلمان در ابتدا تیم برتر زمین شد و با نتیجه 6 بر 3 از ایران پیش افتادند اما در ادامه اسپک خوب عبادی پور و سرویس خوب امیرحسین اسفندیار باعث شد تا اختلاف امتیاز به عدد 1 برسد و آندره جیانی درخواست تایم استراحت دهد. در نهایت ست پنجم با نتیجه 15 بر 13 به سود آلمان به سرانجام رسید.

به گزارش خبرنگاران، مسابقات به مدت 3 روز تعطیل است و تیم ملی والیبال کشورمان روز سه شنبه ساعت 14 و 30 مقابل تیم ملی استرالیا صف آرایی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 937

به "شکست نزدیک تیم ملی ایران برابر آلمان، خودزنی در حساس ترین شرایط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست نزدیک تیم ملی ایران برابر آلمان، خودزنی در حساس ترین شرایط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید