دستگیری شکارچیان حیات وحش منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران/لرستان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری دو متخلف زیست محیطی در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد اطلاع داد.

دستگیری شکارچیان حیات وحش منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد

قاسم دلفانی گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست لرستان در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد متوجه حضور گروه چهار نفره شکارچی غیرمجاز شده که پس از تعقیب و گریز چند ساعته در تاریکی شب پیروز به دستگیری دو نفر از شکارچیان شدند که از آنها یک قبضه اسلحه ام یک و یک قبضه اسلحه برنو کشف و ضبط شد

وی با بیان اینکه دو نفر دیگر از شکارچیان متواری شدند، اعلام کرد: از این متخلفین علاوه بر دو قبضه اسلحه مقداری گوشت بز وحشی شکار شده و ادوات شکار کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: با شناسایی متخلفین متواری شده حکم جلب آنها به وسیله دادستان شهرستان سلسله صادر و این متخلفین در اسرع وقت دستگیر شدند.

دلفانی اضافه کرد: پرونده این متخلفین پس از بازپرسی و تنظیم صورت جلسه اولیه جهت سیر مراحل قانونی به دادگستری شهرستان سلسله ارجاع داده شده و ادوات کشف شده از آنها طبق ماده 14 قانون شکار و صید به صورت امانی زیر نظر این اداره کل باقی می ماند.

وی از همه دوستداران محیط زیست درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی آن را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع و یا با سامانه 1540 تماس حاصل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1278

به "دستگیری شکارچیان حیات وحش منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری شکارچیان حیات وحش منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید