حقیقتی که تاج درباره حذف استقلال از آسیا پنهان می نماید!

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا قطعی شده و مهدی تاج هم در مصاحبه اخیرش این مسئله را تایید نموده کرد. استقلال تنها تیمی است که از آسیا حذف شده و دیگر تیم های ایرانی همچنان برای اخذ مجوز حرفه ای فرصت دارند.

حقیقتی که تاج درباره حذف استقلال از آسیا پنهان می نماید!

براساس قوانین تا روز 10 فروردین باید اسناد مالی باشگاه ها بارگذاری می شد و تیم هایی که پرونده محکومیت قطعی دارند نمی توانند در لیگ قهرمانان آسیا حضور یابند. استقلال هم به علت باز بودن پرونده آندرا استراماچونی و عدم پرداخت مطالبات این سرمربی یا توافق با او نتوانسته مجوز حرفه ای را کسب کند. تیم پرسپولیس هم حکم قطعی پرونده رادوشویچ را دارد اما نکته مهم در مورد پرونده گلر کروات این است که قرمزها برای پرداخت مطالباتش در چند قسط با او به توافق رسیده اند و از این حیث مسئله ای ندارند.

نکته مهمی که تاج در ماجرای حذف استقلال از آن صحبت نکرده این است که رد شدن آبی ها از سوی کمیته بدوی اتفاق افتاده و براساس قوانین این کمیته نباید مدارک استقلال را برای شرکت در آسیا تایید کند که این اتفاق هم به درستی اجرا شده است. چرا که اگر این کمیته مدارک استقلال را تایید می کرد مثل سال گذشته از سوی AFC تعلیق می شد و ممکن بود جرائم بیشتری هم شامل فوتبال ایران گردد.

مشابه این اتفاق سال گذشته هم از سوی کمیته بدوی انجام شد و آن ها به درستی مدارک استقلال و پرسپولیس را رد کردند. در ادامه اما فشارهایی وارد شد که مدارک استقلال و پرسپولیس از سوی کمیته بدوی تایید گردد و نتیجه اش هم تعلیق این کمیته بود. نکته عجیب در مورد این ماجرا این است که سال گذشته مشاوران مهدی تاج از مدیران وقت فدراسیون فوتبال بابت رد کردن مدارک استقلال و پرسپولیس انتقاد می کردند و پای چند نهاد غیرفوتبالی هم به ماجرا باز شد ولی سال جاری که خودشان در فدراسیون حضور دارند همان اقدام قبلی را تکرار کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1473

به "حقیقتی که تاج درباره حذف استقلال از آسیا پنهان می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقتی که تاج درباره حذف استقلال از آسیا پنهان می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید