تبانی بین بعضی مشاورین املاک برای افزایش کاذب قیمت مسکن

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان تهران به بیان توضیحاتی درباره وجود تبانی بین مشاورین املاک و معاملات سوری برای افزایش قیمت مسکن پرداخت.

تبانی بین بعضی مشاورین املاک برای افزایش کاذب قیمت مسکن

به گزارش ایسنا، کیانوش گودرزی رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان تهران گفت: از ابتدای فروردین ماه تا به امروز 140 تا 150 بازرسی از مشاورین املاک تهران داشتیم و دو بار از تمام مشاورین املاک تهران بازرسی و گشت ویژه داشتیم و با یاری تعزیرات این گشت ها را ادامه داده ایم.

وی ادامه داد: در این شش ماه، 1420 مورد مشاور املاک بدون مجوز را به اتاق اصناف و اماکن معرفی نموده ایم. 11 هزار واحد صنفی مشاوره املاک دارای پروانه کسب داریم. چیزی حدود 2 درصد دیگر به هزار و 420 مورد مشاوره املاک بدون مجوز نیز باید اضافه کنیم، زیرا ممکن است مورد بازرسی قرار نگرفته باشند.

وی اعلام نمود: ما در حال اجرای طرح ساماندهی و قانون مداری برای مشاورین املاک هستیم. اینکه گفته شده 11 تا 12 هزار بنگاه بدون پروانه داریم درست نیست و ما در دو بار گشت زنی به این مسئله نرسیده ایم.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان تهران در یک برنامه نلویزیونی گفت: ما باید کاری کنیم که به صورت الکترونیکی جلوی واحد های بدون پروانه گرفته گردد و انقدر گشت و بازرسی نداشته باشیم. کد رهگیری جز وظایف مشاورین املاک است و باید این اقدام را انجام دهند.

وی در ادامه وجود تبانی بین مشاورین املاک برای انجام معامله سوری و افزایش کاذب قیمت مسکن را تائید کرد و گفت: این مسئله در هر صنفی ممکن است وجود داشته باشد، ولی این مسائل خیلی در افزایش قیمت مسکن تاثیر گذار نبوده است. در پردیس شاهد نابسامانی زیادی بودیم که ساماندهی شد. به عنوان مثال خانه 3 میلیاردی در پردیس بعد از این اقدامات 700 میلیون تا یک میلیارد تومان کاهش یافت. در تهران هم شاهد افت 10 تا 15 درصد قیمت مسکن هستیم.

گودرزی گفت: مشاورین املاک از سالیان گذشته یک درصد حق کمیسیون می گرفتند و باعث گرانی مسکن نیز نمی شدند. ولی وقتی پلتفرم های فضای مجازی راه اندازی شد افراد ملک شان را با هر قیمتی که می خواهند عرضه می نمایند و باعث مسائل گرانی مسکن شده، کار مشاورین املاک را هم سخت نموده اند و مشاور املاک هم مقصر شناخته می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1402 بروزرسانی: 23 شهریور 1402 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1533

به "تبانی بین بعضی مشاورین املاک برای افزایش کاذب قیمت مسکن" امتیاز دهید

1 کاربر به "تبانی بین بعضی مشاورین املاک برای افزایش کاذب قیمت مسکن" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبانی بین بعضی مشاورین املاک برای افزایش کاذب قیمت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید