بدترین هواپیماهای تاریخ؛ از بمب افکن لهستانی تا پرنده سلطنتی!

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، به گفته شمار زیادی از خلبانانی که تجربه پرواز با پرنده نام برده را داشته اند، صدای موتور غیر قابل باور است و اگر می خواهید دچار آسیب شنوایی نشوید باید حتما از گوش گیر استفاده کنید.

بدترین هواپیماهای تاریخ؛ از بمب افکن لهستانی تا پرنده سلطنتی!

خبرنگاران؛ مجلهتصویریسلاح-مطالعه لیست بدترین هواپیماهای تاریخ در نوع خود یک تجربه خاص به شمار می رود! محصولاتی که به رغم تلاش های اجرا شده برای ارائه یک پرنده پیروز و موثر، هرگز مورد توجه قرار نگرفتند. در این مطلب بخش پایانی لیست مذکور ارائه می شود.

بخش اول: بدترین هواپیماهای تاریخ؛ از موتور جدا شده تا راکتور هسته ای در آسمان!(+تصاویر)

بخش دوم: بدترین هواپیماهای تاریخ؛ از بال های برعکس تا تنها پرنده آلمان شرقی! (+تصاویر)

بخش سوم: بدترین هواپیماهای تاریخ؛ از پرنده بی کیفیت روس تا هاینکل پوسیده! (+تصاویر)

بمب افکن متوسط دو موتوره LWS-6 Żubr

LWS-6 Żubrیک بمب افکن متوسط دو موتوره لهستانی بود که پیش از آغاز جنگ جهانی دوم تولید شد. قرار بود از این محصول برای اهداف آموزشی استفاده شود اما با این حال بسیاری از نمونه های ساخته شده طی جنگ و روی زمین به طور کلی نابود شدند.

در مجموع 20 فروند LWS-6 Żubr از زمان معرفی رسمی آن در سال 1938 تولید شد. لازم به ذکر است که پرنده مذکور مدت زمان کوتاهی پس از به کار گیری در دهه 1940 از خدمت عملیاتی کنار گذاشته شد.

اتحاد جماهیر شوروی هنگام حمله به لهستان 4 فروند از این بمب افکن ها را همراه خود به خاک روسیه برد و بعدتر از آنها به عنوان هواپیماهای ارتباطی استفاده کرد.

هواگرد توربوپراپ ساب 340

ساب 340 یک هواگرد توربوپراپ ساخته شده در سال 1983 و محصولی مشترک از سوئد و آمریکا به شمار می رود که همچنان نیز در شرایط خدمت فعال قرار گرفته است. اما آنچه که این پرنده را تبدیل به یکی از بدترین هواپیماهای تولید شده طی تاریخ نظامی کرده است، چیزی نیست جز سر و صدای بیش از اندازه آن هم برای یک هواگرد تجاری!

به گفته شمار زیادی از خلبانانی که تجربه پرواز با پرنده نام برده را داشته اند، صدای موتور غیر قابل باور است و اگر می خواهید دچار آسیب شنوایی نشوید باید حتما از گوش گیر استفاده کنید.

هواپیمای مسافربری مک دانل داگلاس MD-80

مک دانل داگلاس MD-80 هواپیمای مسافربری دو موتوره و نسل جدیدی از پرنده های قدیمی تر شرکت مک دانل داگلاس بود که نخستین پرواز خود را در تاریخ 18 اکتبر سال 1979 به انجام رساند. در سال 2008 روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، لیستی از مسائل متعدد این هواپیما منتشر کرد که طی سالیان فعالیت آن گزارش شده بود.

سایر عوامل که اهمیت کمتری داشتند هم شامل سرعت پایین MD-80، فضای محدود و کارایی نامطلوب بودند. لازم به ذکر است که این محصول همچنان در شرایط خدمت فعال قرار گرفته است و توسط یک سری از خطوط هوایی آمریکا استفاده می شود. با این حال بسیاری از مسافران ترجیح می دهند با پروازهای جایگزین سفر کنند.

مجموعه ای از هواپیماهای مسافربری دی هاویلند کانادا دش 8

دی هاویلند کانادا دش 8 عنوانی برای اشاره به مجموعه ای از هواپیماهای مسافربری با موتور توربوپراپ است که در سال 1984 معرفی شدند. سری کیو از این محصولات نخستین پرواز آزمایشی خود را در تاریخ 20 ژوئن سال 1983 به ثبت رساند. طبق نظرات بسیاری از کارشناسان حمل و نقل هوایی و همچنین گزارشات به دست آمده، این پرنده یکی دیگر از بدترین هواپیماهای تاریخ محسوب می شود.

از جمله مهم ترین مسائل این هواپیما به غیر از سر و صدای زیاد پروانه، باید به عدم تحمل وزن چمدان های تمامی مسافران آن اشاره کرد. در حالت ایده آل بهترین راه حل کاهش وزن بار مسافران بود که چندان منطقی به نظر نمی رسد.

هواگرد تجربی کارخانه هواپیماسازی سلطنتی B.E.9

B.E.9 یک هواپیمای تجربی بریتانیایی مخصوص عملیات های بازیابی و شناسایی مربوط به دوران جنگ جهانی اول بود که اولین پرواز خود را در تاریخ 14 اوت سال 1915 به انجام رساند. در ساخت این پرنده سعی شده بود نسبت به مدل های قبلی میدان آتش برای ناظر مسلسل افزایش یابد و بدین ترتیب به نوعی برتری هوایی منتهی شود.

با وجود آن که توپچی از دید بهتری برخوردار شده بود، اما این طراحی در عین حال احتمال آسیب دیدگی وی را بالا می برد. در واقع ممکن بود در صورت سقوط هواپیما، اپراتور تسلیحات به وسیله تیغه های پروانه به نیم تقسیم و یا در اثر انفجار موتور کشته شود. تمامی این عوامل باعث شد تا فرماندهی نیروی هوایی سلطنتی، پرواز با B.E.9 را تنها یک اشتباه بسیار خطرناک و مرگبار بخواند. در مجموع فقط یک فروند از پرنده مذکور ساخته شد و هیچگاه نتوانست به پیروزیت عملیاتی شاخصی دست یابد.

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

هنشل Hs 132، بمب افکن با صندلی متفاوت برای خلبان!(+تصاویر)

بمب افکنی که هرگز بازنشسته نمی شود!(+تصاویر)

آرادو؛ اولین جت بمب افکن هیتلر!(+تصاویر)

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 227

به "بدترین هواپیماهای تاریخ؛ از بمب افکن لهستانی تا پرنده سلطنتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین هواپیماهای تاریخ؛ از بمب افکن لهستانی تا پرنده سلطنتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید