بازدهی بورس از قله مرداد ماه تا دره آبان ماه

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران : شاخص کل پس از آنکه در آخرین روز معاملاتی هفته سوم مرداد ماه در رقم یک میلیون و 975 هزار واحد قرار داشت در انتها هفته سوم آبان ماه به رقم یک میلیون و 221 هزار واحد رسید. این رقم یعنی مقایسه 38 درصد کاهش بازدهی و 754 هزار واحد ریزش واحد.

بازدهی بورس از قله مرداد ماه تا دره آبان ماه

به گزارش خبرنگاران، بازدهی هفتگی بورس تهران در هفته سوم آبان ماه نسبت به هفته سوم مردادماه که شاخص کل در سقف تاریخی 2 میلیون واحدی نهاده شد، 38 درصد کاهش یافته است.

فرایند هفتگی شاخص کل

پس از رسیدن شاخص کل به قله 2 میلیون واحدی، بازدهی هفتگی شاخص بورس از هفته سوم مرداد ماه فرایندی نزولی یافت. به استثنای هفته چهارم شهریور، فرایند بازدهی هفتگی شاخص کل تا هفته سوم مهر ماه منفی بود. به طوری که از رقم 2 میلیون و 34 هزار واحدی در خاتمه هفته دوم مرداد، به رقم یک میلیون و 540 هزار واحدی در هفته سوم مهر رسید. از هفته خاتمهی مهرماه، بار دیگر فرایند بازدهی هفتگی شاخص کل منفی شد. در هفته سوم آبان ماه شاخص کل نسبت به هفته پیشین نزول 5.4 درصدی را ثبت کرد.

سقوط شاخص کل به 8 کانال پایین تر

شاخص کل پس از آنکه در آخرین روز معاملاتی هفته سوم مرداد ماه در کانال یک میلیون و 900 هزار واحد قرار داشت، در فرایندی نزولی نهاده شد به طوری که در هفته سوم شهریور ماه در کانال یک میلیون و 500 هزاریرسید، در هفته خاتمهی مهرماه هم به کانال یک میلیون و 400 هزار واحد وارد شد و در هفته سوم آبان ماه به محدوده یک میلیون و 200 هزار واحدی رسید. به استثنای هفته خاتمهی شهریور ماه که شاخص کل به کانال یک میلیون و 700 هزار واحدی رشد کرد، تغییرات کانال شاخص کل همیشه فرایندی نزولی داشته است.

فرایند هفتگی شاخص هم وزن

در خاتمه هفته دوم مرداد ماه شاخص کل هم وزن در سقف تاریخی 531 هزار و 857 واحد قرار داشت. پس از آن در فرایندی نزولی درصد تغییرات شاخص کل هم وزن از هفته سوم مرداد ماه فرایندی نزولی یافت. به استثنای هفته چهارم شهریور، فرایند بازدهی هفتگی شاخص هم وزن تا هفته سوم مهر ماه منفی بود. به طوری که از محدوده 500 هزار واحدی در خاتمه هفته سوم مرداد، به رقم 393 هزار و 880 واحد در هفته سوم مهر رسید. از هفته خاتمهی مهرماه، بار دیگر فرایند هفتگی شاخص هم وزن نزولی شد. در هفته سوم آبان ماه شاخص کل هم وزن نسبت به هفته پیشین افت 2.65 درصدی را پشت سر گذاشت.

ریزش شاخص کل هم وزن به 2 کانال پایین تر

شاخص کل هم وزن نیز در آخرین روز معاملاتی هفته سوم مرداد در کانال 500 هزار واحدی قرار داشت و پس از آن از هفته آخر مرداد تا انتهای شهریور در محدوده 400 هزار واحدی آرام گرفت. شاخص هم وزن از هفته اول مهرماه تا هفته سوم، در ارقام بالاتر و پایین تر از 400 هزار واحد نوسان کرد و از هفته چهارم در فرایندی نزولی به کانال 300 هزار واحد وارد شد و تا به امروز در این محدوده به سمت پایین در حرکت است.

سعد و نحس بورس از میانه تابستان تا میانه پاییز

نحس ترین ماه بورس را می توان آبان ماه دانست، در هفته های این ماه تا کنون بازدهی مثبت بالاتر از یک درصد ثبت نشده است و هر سه هفته در مدار صفر یا زیر صفر بوده است.

به جهت پایین ترین سطح بازدهی می توان هفته منتهی به 29 مرداد را نحس ترین هفته سهامداران دانست میزان رشد منفی در این هفته دو رقمی بوده است اتفاقی که در هیچ هفته دیگری رخ نداده است.

البته در میان این دوره نحس می توان از هفته منتهی به 26 شهریور به عنوان هفته سعد بورس یاد کرد. در این دوره بالاترین بازدهی هفتگی بورس از میانه تابستان تا میانه پاییز ثبت شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 555

به "بازدهی بورس از قله مرداد ماه تا دره آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدهی بورس از قله مرداد ماه تا دره آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید