کاهش 5 تا 55 درصدی جرایم مهم و خشن در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، آمارهای وقوعی جرایم از کاهش تعداد جرایم رایانه ای، اقدامات ضد امنیتی، تجمعات غیر مجاز، جرایم جنسی، کلاهبرداری، جعل و کلاهبرداری، جرایم مالی و مالی و فرار از منزل، همگی از کاهش 5 تا 55 درصد حکایت دارد.

کاهش 5 تا 55 درصدی جرایم مهم و خشن در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل

به گزارش خبرنگاران، فعال رئیس مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور با تشریح این که در نتیجه اقدامات انجام گرفته از سوی دستگاه های ذی ربط، جرایم خشن در کشور کاهش یافته است، گفت: با کوشش های شبانه روزی دستگاه های ذیربط در حوزه های امنیتی و انتظامی، امروز احساس ناامنی در کشور پایین آمده و اصولاً راهبرد و هدفگذاری نهادهای مسئول در جهت حل دغدغه ها و ناهنجاری های جامعه از جمله سرقت راسخ است.

رئیس مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار معاونت امنیتی انتظامی وزارت کشور، با اشاره به این که در حال حاضر آمار بسیاری از جرایم، به خصوص جرایم مهمه و خشن کاهش یافته است، اعلام کرد: ایجاد فضای امن در جامعه ناشی از درک صحیح مردم و اقدامات موثر نیروی انتظامی با مجرمان است.

فعال توضیح داد: در این میان آمارهای وقوعی جرایم از کاهش تعداد جرایم رایانه ای، اقدامات ضد امنیتی، تجمعات غیر مجاز، جرایم جنسی، کلاهبرداری، جعل و کلاهبرداری، جرایم مالی و مالی و فرار از منزل، همگی از کاهش 5 تا 55 درصد حکایت دارد.

براساس گزارش وزارت کشور، وی در مورد جرایم آزار دهنده عمومی هم گفت: برخورد با این نوع جرایم به دلیل خدشه دار نمودن افکار عمومی اهمیت بیشتری داشته که ضمن رعایت حریم شهروندی و حقوق قانونی متهمین، اقدامات در خور توجهی از سوی مراجع انتظامی و امنیتی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 725

به "کاهش 5 تا 55 درصدی جرایم مهم و خشن در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 5 تا 55 درصدی جرایم مهم و خشن در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید