هفته بارانی کشور، دما در مرکز کاهش می یابد خبرنگاران

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در بخش هایی از کشور تا شنبه (14 فروردین)، از افزایش دما در بعضی مناطق کشور از امروز (12 فروردین) اطلاع داد.

هفته بارانی کشور، دما در مرکز کاهش می یابد خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صادق ضیاییان در این باره اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی، امروز (12 فروردین) در برخی مناطق لرستان، کرمانشاه، کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، نیمه شمالی خوزستان، غرب اصفهان، جنوب اردبیل و جنوب آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات البرز بارش برف و باران پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: تداوم فعالیت این سامانه بارشی فردا (13 فروردین) در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی خوزستان و مناطقی از ایلام، اصفهان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، سمنان، شمال یزد، جنوب خوزستان و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

ضیاییان با اشاره به اینکه شنبه (14 فروردین) بارش در شمال شرق، دامنه ها و ارتفاعات زاگرس جنوبی و البرز و بخش هایی از مرکز، شمال غرب و شرق کشور ادامه خواهد داشت، گفت: یکشنبه (15 فروردین) در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین اظهار داشت: امروز (12 فروردین) در بخش هایی از غرب، شمال غرب و نوار شرقی کشور، فردا (13 فروردین) در شمال غرب، غرب، مرکز کشور و دامنه های البرز مرکزی، شنبه (14 فروردین) در بیشتر مناطق کشور بجز شمال غرب و یکشنبه (15 فروردین) در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد که در برخی مناطق نیمه جنوبی، شرق و مرکز کشور با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

به گفته ضیاییان، از امروز تا فردا (12 تا 13 فروردین) در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل دما بین 7 تا 10 درجه و در شمال شرق بین 5 تا 7 درجه سانتیگراد افزایش پیدا می نماید. همچنین شنبه (14 فروردین) در نیمه غربی و مرکز کشور دما بین 5 تا 8 درجه و یکشنبه (15 فروردین) در شرق و شمال شرق کشور دما بین 7 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

وی ادامه در ادامه اظهار کرد: از شنبه تا دوشنبه (14 تا 16 فروردین) خلیج فارس و غرب تنگه هرمز و دوشنبه (16 فروردین) دریای عمان مواج پیش بینی می گردد.

ضیاییان در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (13 فروردین) کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد و روز شنبه (14 فروردین) نیمه ابری، در برخی ساعات افزایش ابر گاهی رگبار باران و وزش باد شدید با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 801

به "هفته بارانی کشور، دما در مرکز کاهش می یابد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته بارانی کشور، دما در مرکز کاهش می یابد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید