ساخت سلول خورشیدی برای نسل جدید ساعت هوشمند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، دانشمندان پیروز به ساخت سلول خورشیدی منعطف و فوق العاده سبکی شدند که می تواند در ساعت های هوشمند استفاده گردد.

ساخت سلول خورشیدی برای نسل جدید ساعت هوشمند

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران از انگجت، ساعت های هوشمند خورشیدی ممکن است در سال های آینده تبدیل به گجت پرطرفداری شوند. محققان اخیراً سلول خورشید انعطاف پذیری را ساخته اند که می تواند جایگزین مناسبی برای باتری های به کار رفته در گجت های پوشیدنی فعلی باشد.

این سلول خورشیدی 0.3 میکرومتر بوده و به این معناست که 10 برابر نازک تر از موی انسان است. همچنین به قدری سبک است که می تواند بدون وارد کردن فشاری روی گلبرگ های یک گل قرار بگیرد. با وجود فوق العاده سبک و نازک بودن، این سلول خورشیدی 9.9 وات بر گرم انرژی فراوری می نماید و می تواند نیروی مورد احتیاج برای کار کردن یک ساعت هوشمند با امکانات کامل را تأمین کند.

این سلول خورشیدی می تواند برای مدت طولنی انرژی مورد احتیاج دستگاه را فراهم کند. آزمایش های نشان می دهد که کارایی این فناوری بعد از 4 هزار و 700 ساعت کار تنها 4.8 درصد کاهش می یابد و با حداقل تخریب تا 20 هزار ساعت کار می نماید. عمر این سلول خورشیدی 11.5 سال است. در ساخت این سلول خورشیدی از مواد جاذب نور با قابلیت مکانیکی بالا استفاده شده تا بیشترین بازده ممکن را داشته باشد.

4021/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 185

به "ساخت سلول خورشیدی برای نسل جدید ساعت هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت سلول خورشیدی برای نسل جدید ساعت هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید