90 هزار هکتار از اراضی و باغات استان کرمان مجهز به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران/کرمان رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان با بیان اینکه تا به امروز 90 هزار هکتار از اراضی و باغات استان کرمان به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار مجهز شده اند اضافه کرد: تا به امروز هیچ محدودیت اقتصادی از سوی دولت برای اجرای این طرح ها به وجود نیامده و اجرای این سیستم ها در مزارع استان کرمان به صورت تیپ و میکرو و در محصولات زراعی مانند کلزار و گندم است.

90 هزار هکتار از اراضی و باغات استان کرمان مجهز به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار

جهت دریافت خدمات طراحی پلان ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

عباس سعیدی درباره شرایط اجرای طرح های آبیاری در استان کرمان گفت: در سال گذشته، 712 پروژه آبیاری تحت فشار در سطح 12 هزار و 600 هکتار از مزارع و باغات شما استان کرمان اجرایی شد.

وی با بیان اینکه 6800 هکتار از این پروژه ها به بهره برداری رسید اظهار کرد: استان کرمان در سال گذشته با اجرای این طرح ها، مقام دوم کشوری در اجرای طرح های آبیاری نوین را به خود اختصاص داد.

سعیدی با بیان اینکه تا به امروز 90 هزار هکتار از اراضی و باغات استان کرمان به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار مجهز شده اند اضافه نمود: تا به امروز هیچ محدودیت اقتصادی از سوی دولت برای اجرای این طرح ها به وجود نیامده و اجرای این سیستم ها در مزارع استان کرمان به صورت تیپ و میکرو و در محصولات زراعی مانند کلزار و گندم است.

رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان خاطر نشان کرد: به هر کشاورز متقاضی اجرای طرح طرح های آبیاری نوین تسهیلاتی به مبلغ 17 میلیون و 500 هزار تومان به صورت رایگان و بلاعوض به ازای هر هکتار به کشاورزان پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 169

به "90 هزار هکتار از اراضی و باغات استان کرمان مجهز به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 هزار هکتار از اراضی و باغات استان کرمان مجهز به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید