کرونا به خراسان شمالی هم رسید

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پس از دریافت آخرین نتایج آزمایشات تخصصی، نخستین بیمار کرونا در خراسان شمالی به ثبت رسید.

کرونا به خراسان شمالی هم رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، احمد هاشمی اضافه کرد: این بیمار چند روزی است که تحت مراقبت های درمانی قرار گرفته است و حال عمومی وی خوب ارزیابی شده و رو به بهبود است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در ادامه از استقرار ایستگاه های سلامت در جهت تردد ورودی های شهرستان های استان خبر داد و اظهار کرد: به منظور غربالگری و اقدامات پیشگیرانه در زمینه کرونا ویروس نسبت به استقرار ایستگاه های سلامت در ورودی شهرها اقدام کردیم.

هاشمی با اشاره به پیک کرونا در هفته جاری، خطاب به مردم تاکید کرد: از مسافرت های غیر ضروری، سیاحتی، زیارتی و حضور در مکان های پر ازدحام به طور جدی خودداری کنید.

وی تاکید کرد: مهمترین راه انتقال ویروس کرونا و سرایت بیماری از طریق تجمعات مردم در کنار یکدیگر است، لذا از برگزاری مراسم ترحیم و عروسی و مهمانی ها جدا خودداری کنید.

وی با بیان اینکه روزانه چند مرتبه باید دست ها با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه شست و شو شود، بر لزوم رعایت بهداشت فردی تاکید کرد.

هاشمی گفت: بزرگنمایی و ارائه نظرهای غیرکارشناسی پیرامون ویروس کرونا که عمدتاً در شبکه های مجازی طرح می شود نه تنها به کنترل و مهار این ویروس کمک نمی کند بلکه ضمن برهم زدن آرامش جامعه، نوعی ترس و دلهره نیز بین شهروندان ایجاد می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 65

به "کرونا به خراسان شمالی هم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به خراسان شمالی هم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید