کاهش قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران : رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، در تشریح شرایط بازار خودرو طی یک هفته فعالیت پس از تعطیلات دو هفته ای، ضمن تاکید براینکه ثبات قیمت ها در بازار آزاد، از پیش بینی ریزش بیشتر قیمت خودروهای داخلی طی چند هفته آینده با عرضه 40 هزار خودرو وعده داده شده خودروسازان اطلاع داد.

کاهش قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،سعید موتمنی با بیان اینکه پس از تعطیلات دو هفته ای بازارها و بازار خودرو با شروع به کار مجدد بازار در یک هفته اخیر، تغییرات چندانی در در قیمت ها مشاهده نشد اما در هر صورت قیمت ها با شیب بسیار ملایم، جهت کاهشی خود را ادامه می دهد، ادامه داد: ریزش قیمت ها که از نیمه دوم آبان ماه نسبت به اوایل آبان ماه به میزان 30 درصد شروع شد؛ ثابت مانده است. به عبارتی در خودروهای داخلی و همچنین مونتاژی ها همچنان همان 30 درصد کاهش باقی مانده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فرشندگان خودرو تهران در رابطه با شرایط عرضه و تقاضا در بازار، گفت: تقاضای کاذب برای خرید خودرو در بازار فروکش نموده است. فروشنده در بازار وجود دارد اما تنها مصرف نماینده واقعی برای خرید مراجعه می نماید.

وی پیش بینی کرد: احتمالا طی هفته های پیش رو (تا آخر آذرماه) قیمت خودروها ریزش مجدد داشته باشد؛ چراکه عرضه از سوی خودروسازان بیشتر شده و وعده شده که تا آخر ماه جاری، 40 خودرو وارد بازار گردد. بنابراین در بازاری که خریدار کم و فروشنده زیاد است، قیمت ها ریزش خواهد داشت و تا احتمالا تا دو الی سه ماه آینده دیگر افزایش قیمت در بازار خودرو نخواهیم داشت.

موتمنی خاطرنشان کرد: همچنین خودروسازان از تجاری شدن بیش از 100 هزار دستگاه خودروی دیگر تا سرانجام سال خبر می دهند، بنابراین با افزایش عرضه از سوی خودروسازان و شروع کاهش قیمت ها، دلالان و واسطه ها نیز که پیش تر به قصد سرمایه گذاری در این بازار ورود نموده بودند، خودروهای خود را عرضه می نمایند و با وجود فراوانی عرضه آن هم در بازار کم تقاضا، قیمت ها بیشتر افت خواهد نمود.

آنالیز قیمت ها در بازار خودرو طی یک هفته اخیر نیز نشان می دهد که قیمت ها با شیب بسیار کم ریزشی نسبت به قیمت هایی که تا پیش از تعطیلات دو هفته ای کرونایی، همان کاهش 20 الی 30 درصدی خود را حفظ نموده است و می توان گفت که قیمت ها تقریبا به ثبات نسبی رسیده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 614

به "کاهش قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید