هشدار چین و روسیه درباره تحقیقات سلاح های بیولوژیک آمریکا

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، وزارت خارجه چین از آمریکا خواست که فعالیت های مربوط به تحقیقات در آزمایشگاه های بیولوژیک خود را تحت یک مکانیسم نظارتی شفاف و موثر در بیاورد.

هشدار چین و روسیه درباره تحقیقات سلاح های بیولوژیک آمریکا

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه چین با اشاره به مواضع مقامات روسی، ضمن ابراز نگرانی از سلاحهای بیولوژیک آمریکا تاکید نمود که واشنگتن باید اقدامات مربوط به سلاحهای بیولوژیک خود را تحت یک نظام کنترلی شفاف و موثر دربیاورد.

براساس گزارش خبرگزرای تاس، هوا چونیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: ما تاکید داریم که آمریکا باید برای تضمین شفافیت و امنیت پروژه های خود که مربوط به آزمایشگاههای بیولوژیکی این کشور است اقدامات واقعی انجام دهد.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نمود، پکن تا کنون چند بار خواسته است که در ارتباط با نظامی سازی تحقفیقات بیولوژیک در ایالت متحده یا هر کشور دیگر شفاف سازی صورت بگیرد.

این دیپلمات چینی در ادامه اضافه کرد: با توجه به شرایط کنونی، واشنگتن باید با ایجاد یک مکانیسم نظارتی ویژه که تبادل اطلاعات مربوط به تحقیقات بیولوژیک را به صورت موثر و شفاف در می آورد موافقت کند.

چونیانگ در ادامه تاکید نمود، کل جامعه بین المللی به این موضوع علاقمند است. و خیلی آزاردهنده است که آمریکا به نگرانیهای کشورهای دیگر از جمله روسیه توجهی نشان نمی دهد.

یوری آوریانوف معاون اول شورای امنیت ملی روسیه پیش از این گفته بود که آمریکا و ناتو در حال توسعه شبکه آزمایشگاه های بیولوژیکی اطراف روسیه است. وی هشدار داد که میکروارگانیسمهای بیماری زای ایجاد شده در این آزمایشگاهها ممکن است به صورت تصادفی به محیط سرایت کند و باعث شیوع بیماریهای عفونی گسترده در میان مردم گردد.

وزارت دفاع روسیه پیش از این و در سال 2019 هشدار داده بود که پنتاگون آزمایشگاه های سلاح بیولوژیک را در گرجستان و در مرزهای روسیه احداث نموده که این امر تهدیدی برای مسکو و پکن است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 889

به "هشدار چین و روسیه درباره تحقیقات سلاح های بیولوژیک آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین و روسیه درباره تحقیقات سلاح های بیولوژیک آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید