نوجوان نیجریایی به دلیل حمایت از شیخ زکزاکی به شهادت رسید

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، پلیس نیجریه یک نوجوان را به دلیل مشارکت در تظاهرات مسالمت آمیز برای اعلام حمایت از رهبر جنبش اسلامی این کشور به شهادت رساند.

نوجوان نیجریایی به دلیل حمایت از شیخ زکزاکی به شهادت رسید

به گزارش گروه سیاسی دنیای با نشاط مدرسه، پلیس نیجریه محمد جواد لیمان، نوجوان 15 ساله را به دلیل حمایت از شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه به شهادت رساند.

وبگاه العهد امروز (پنجشنبه) به نقل از حساب توییتری جنبش اسلامی نیجریه گزارش داد: محمد جواد دانش آموز دبیرستان بود و به دستور فرماندار منطقه ناصر احمد الرفاعی به شهادت رسید. تنها گناه وی مشارکت در تظاهرات مسالمت آمیز در شهر کادونا در دیروز بود؛ تظاهراتی که معترضان خواستار آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر وی بودند.

شیخ زکزاکی از آذرماه 1394 و به دنبال یورش وحشیانه نیرو های ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت کادونا در شمال نیجریه بازداشت و محبوس شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیرو های امنیتی و نظامی، زینت ابراهیم همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.

رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسرش در حمله نیرو های امنیتی زخمی شدند. یکی از چشم های رهبر جنبش اسلامی نیجریه بینایی اش را از دست داده و چشم دیگر وی نیازمند درمان است. علاوه بر این، سطح سرب و کادمیم در خون وی بالا گزارش شده است.

دادگاه عالی نیجریه سال 2016 حکم آزادی فوری زکزاکی را صادر کرد، اما دولت این کشور تا به امروز از پذیرش این مساله سرباز زده است. از آن موقع به بعد، مناطق مختلف نیجریه صحنه اعتراض های مردمی در حمایت از شیخ زکزاکی بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 54

به "نوجوان نیجریایی به دلیل حمایت از شیخ زکزاکی به شهادت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوجوان نیجریایی به دلیل حمایت از شیخ زکزاکی به شهادت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید