نانوپوشش ضد عفونی کننده سطح به جنگ کرونا می رود

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، یک شرکت فنلاندی، نانوپوشش ضدکرونایی فراوری نموده که با استفاده از خاصیت فتوکاتالیستی می تواند عوامل خطرناک را از روی سطح حذف کند، این فناوری در کشورهای مختلف اروپایی با موفقیت نصب و استفاده شده است.

نانوپوشش ضد عفونی کننده سطح به جنگ کرونا می رود

این نانوپوشش ضدعفونی کننده تعداد ویروس ها و باکتری ها را در سطح کاهش می دهد و کیفیت هوای داخلی را بهبود می بخشد. نوآوری این شرکت به سرعت محبوبیت پیدا نموده و تا به امروز در هزاران مکان در سراسر اروپا در مبارزه با ویروس کرونا، این نانوپوشش مورد استفاده قرار گرفته است.

در پوشش فوتوکاتالیستی که توسط این شرکت فنلاندی ابداع شده از فناوری نانو استفاده شده است. این فناوری در مقابله با اپیدمی ویروس کرونا از مزایای چشمگیری برخوردار است؛ زیرا مطالعات نشان می دهد ویروس کرونا نه تنها به صورت قطره ای، بلکه از روی سطوح نیز منتقل می گردد.

این پوشش فوتوکاتالیستی، همراه با نور طبیعی در محیط داخلی، ویروس ها، باکتری ها، هاگ ها و سایر ترکیبات آلی فرار را از بین می برد، این پوشش هنگام قرار دریافت در معرض نور سطح را ضدعفونی می نماید، این پدیده را فوتوکاتالیز می نامند.

پاسی کینانن، مدیرعامل این شرکت گفت: در فتوکاتالیست ها، از نور برای آغاز یک واکنش شیمیایی استفاده می گردد که در آن گونه های اکسیژن فعال آزاد شده با میکروب های سطح واکنش نشان داده و آن ها را از بین می برد.

نانوکسی در فنلاند، سوئد، استونی، انگلستان، سوئد، پرتغال، فرانسه و اوکراین فعالیت می نماید. نوآوری شرکت نانوکسی فنلاند اخیراً به عنوان برنده مسابقه بین المللی Aviation X Lab Accelerate انتخاب شد. Aviation X Lab Accelerate رقابتی است که سالانه توسط پنج غول هواپیمایی دنیای Airbus، GE Aviation، Emirates، Thales و Collins Aerospace برگزار می گردد تا نوآوری های جدیدی را در صنعت هواپیمایی ایجاد کند.

این پوشش فوتوکاتالیستی می تواند به سرعت نصب گردد و درصورت خشک شدن، محافظتی نامریی و قابل تنفس در سطح ایجاد می نماید؛ برای هر نوع ماده سطحی مناسب است و می تواند برای سطوح مختلف اعمال گردد. دی اکسید تیتانیوم مورد استفاده در پوشش های فوتوکاتالیستی غیرسمی و بی خطر است.

کینانین اضافه کرد: مطالعات نشان می دهد که ویروس کووید19 تا چندین روز در سطوح مختلف زنده می ماند. این فوتوکاتالیست برای ضدعفونی کردن مداوم سطوح بدون مواد شیمیایی بسیار مناسب است، علاوه بر این نانوپوشش، تنها چیزی که ضروری است نور است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 847

به "نانوپوشش ضد عفونی کننده سطح به جنگ کرونا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوپوشش ضد عفونی کننده سطح به جنگ کرونا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید