مسئولان عراقی خود باید حاکمیت کشورشان را برعهده داشته باشند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه که صبح امروز به بغداد سفر کرده پس از دیدار با مقامات عراقی در یک کنفرانس خبری با برهم صالح همتای عراقی خود حاضر شد.

مسئولان عراقی خود باید حاکمیت کشورشان را برعهده داشته باشند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

وی در این کنفرانس خبری گفت: من در شرایط چالش زا و برای حمایت از عراق به بغداد سفر کرده ام، در حوزه حفظ حاکمیت عراق با تمامی ابعاد امنیتی و اقتصادی آن در داخل و منطقه، چالش های زیادی فرا روی عراق وجود دارد.

ماکرون گفت: فرانسه از عراق حمایت می کند زیرا این کشور به دلیل جنگ و تروریسم با چالش های بسیاری روبرو است. نبرد با داعش هنوز به اتمام نرسیده است. وی با اشاره به دخالتهای خارجی در عراق افزود: این دخالتها به تضعیف دولت و حکومت عراق منجر می شود و مسئولان عراقی باید خود حاکمیت کشورشان و حفظ آن را برعهده داشته باشند.

ماکرون افزود: این به نفع جامعه بین الملل است که از عراق حمایت کند. این کشور دارای خواست و اراده آشکار برای اصلاح امور است. رهبران عراق باید رهبری مرحله انتقالی را در راستای حمایت از حاکمیت کشورشان و تقویت امنیت منطقه برعهده گیرند. ما به عراق طرحی را برای حمایت از حاکمیتش ارائه کردیم و منتظر موافقت رهبران آن پیش از حمایت از این کشور هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 432

به "مسئولان عراقی خود باید حاکمیت کشورشان را برعهده داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان عراقی خود باید حاکمیت کشورشان را برعهده داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید